Advert
Advert
Advert

SÜSLÜ KADINLAR 18 EYLÜL'DE BİSİKLETLERİYLE YOLA ÇIKACAK

Süslü Kadınlar Bisiklet Turu 18 Eylül Pazar günü onuncu yılında yaklaşık 30 ülkede ve 200 şehirde eş zamanlı olarak gerçekleşecek.

SÜSLÜ KADINLAR 18 EYLÜL'DE BİSİKLETLERİYLE YOLA ÇIKACAK
Bu içerik 478 kez okundu.
Advert

-Sercan KAPUSUZ-

 Süslü Kadınlar Bisiklet Turu 18 Eylül Pazar günü onuncu yılında yaklaşık 30 ülkede ve 200 şehirde eş zamanlı olarak gerçekleşecek.

  2013 yılından bu yana her yıl düzenli olarak gerçekleştirilen Süslü Kadınlar Bisiklet Turu, bu yıl Devrek'te ilk kez yapılacak etkinlikle tüm kadınları bisikletleriyle birlikte buluşma noktalarına davet ediyor.  Rengarenk kıyafetleri ve süsledikleri bisikletleri ile 18 Eylül Pazar günü Türkiye’de ve dünyada 200’den fazla il ve ilçede düzenlenecek Süslü Kadınlar Bisiklet Turu’nda binlerce kadın aynı anda pedal çevirecek.

 ÜLKEMİZDEN DÜNYAYA YAYILIYOR

 Dünya Otomobilsiz Kentler Günü kapsamında bisikletin günlük hayatın bir parçası olmasına dikkat çekmek amacıyla düzenlenen Süslü Kadınlar Bisiklet Turu kadınların toplumda daha fazla görünürlüğünü sağlamak, kendilerini temsil etmelerine fırsat vermek ve güvenli bisiklet altyapısı talebini pekiştirmek için düzenleniyor. Türkiye çıkışlı olan bu tur, ülkemizden dünyaya yayılan bu çok değerli kadın hareketi çok beğenilerek izleniyor. Dünya’da onlarca şehirde Türkiye ile eş zamanlı olarak yapılan bisiklet sürüşü yurtdışında yaşayan Türk kadınlarının özverili çalışmaları ile gerçekleşiyor.

 “18 EYLÜL PAZAR GÜNÜ TÜM KADINLARI CUMHURİYET ALANI'NA DAVET EDİYORUZ”

 Süslü Kadınlar Bisiklet Turu Devrek Koordinatörü Güler Benli, 18 Eylül 2022 Pazar günü saat 17:00’de tüm kadınları Cumhuriyet Alanı'na davet etti. Cumhuriyet Alanı'nda başlayacak olan tur Egemenlik Mesire Alanı'na doğru devam edecek ve Egemenlik Mesire Alanı'ndan tekrar Cumhuriyet Alanı'na varılarak tamamlanacak. Bisiklet turu farkındalık etkinliği olduğu için kısa mesafe ve yavaş sürüş olarak yapılması planlandı.

 “ULAŞIMDA ODAK NOKTASI SADECE OTOMOBİL DEĞİLDİR”

 Tur koordinatörü Güler Benli; “Şehirlerin ulaşım sisteminde odak noktası sadece otomobil değildir. Farklı ulaşım şekillerinin düşünülmesi gerektiğini ve bisikletin en sağlıklı, çevre dostu bir ulaşım aracı olduğunu hatırlatmak istiyoruz. Pandemi sürecinde şehir insanlarının açık ve yeşil alan ihtiyaçlarının arttığını görerek şehirlerin insan odaklı olarak yeniden tasarlanması gerektiğini düşünüyoruz. Kamu alanlarının özellikle kadınların, çocukların ve yaşlıların rahatlıkla ortak olarak kullanımına sunulmasını ve çocuklarımıza daha temiz ve yaşanabilir dünya bırakmak için elimizden geleni yapmak istiyoruz. Bu güzel ortak dileklerimiz adına böyle güzel bir etkinlikte 18 Eylül Pazar günü 17:00’de Cumhuriyet Alanı'nda ailelerin çocuklarıyla birlikte yer almalarından mutluluk duyacağız. Detaylı bilgilere sosyal medya hesaplarımızdan ulaşılabilir.” dedi.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
BAŞKAN BOZKURT İTFAİYE TEŞKİLATI  308 YILLIK TARİHİYLE GURURUMUZDUR
BAŞKAN BOZKURT İTFAİYE TEŞKİLATI 308 YILLIK TARİHİYLE GURURUMUZDUR
PROJELERİNİ AÇIKLADI
PROJELERİNİ AÇIKLADI