Advert
Advert
Advert

2 BİN 846 ŞİKAYET VAR

Zonguldak Ticaret İl Müdürü İsmail Maden, 2022 yılı ilk dokuz ayında iki bin 846 adet şikâyet karara bağlandığını, bunlardan bin 481 tüketici lehinde karar verildiğini söyledi.

2 BİN 846 ŞİKAYET VAR
Bu içerik 648 kez okundu.
Advert

Zonguldak Ticaret İl Müdürü İsmail Maden, 2022 yılı ilk dokuz ayında ikibin 846 adet şikâyet karara bağlandığını, bunlardan bin 481 tüketici lehinde karar verildiğini söyledi.

  Zonguldak Ticaret İl Müdürü İsmail Maden, 2022 yılı ilk dokuz ayı hakkında değerlendirmelerde bulundu. Maden yaptığı değerlendirmede 2022 yılının ilk dokuz ayında ikibin 846 adet şikâyet karara bağlandığını ve bin 481 tüketicinin lehinde karar verildiğini söyledi. 2021 yılında işlemleri tamamlanamayan dosyalarla birlikte 2022 yılının ilk dokuz ayında tüketici hakem heyeti başkanlığımızca ikibin 801 tüketici şikâyeti yapılmıştır. Aynı dönemde Başkanlığımızca ikibin 846 adet şikâyet karara bağlanmıştır. Bunların bin 481’1 tüketicinin lehine sonuçlanmıştır. Aynı dönemde bin 262 karar tüketici aleyhinde ve 103 şikâyet görevsizlikle sonuçlanmıştır. Bu dönemde yapılan şikâyetlerin parasal karşılığı ise 6.039.414 TL’ dir.  Şikâyetler şahsen İl Müdürlüğümüze başvuru yapılarak olabileceği gibi Kurumumuza ait www.tüketici.gov.tr internet adresinden mobil imzalı veya e-imzalı olarak da kabul edilmektedir. Tüketicilerimizin sektör bazında en yoğun şikâyetleri 466 şikâyet ile Abonelik Hizmetleri sektöründen olmuştur. 2022 yılının ilk dokuz ayında ürün bazında en çok şikâyet 322 adet ile tekstil ve giyim ürünleri sektöründen ayakkabı şikâyeti alınmıştır.

  Tüketicilerimiz yaşadıkları uyuşmazlıkta ilçelerde Kaymakamlıklarımıza Merkezde İl Müdürlüğümüze başvuru yapabilirler yâda evlerinden e-devlet şifresi ile de şikâyette bulunabilirler.  Tüketicilerimiz şikâyetlerini hiç bir bedel ödemeden gerçekleştirebilmektedir. Şikâyetinin sonunda haksız dahi bulunsalar herhangi bir cezai yaptırım ya da bedel ödemek zorunda kalmayacaklardır. Bu nedenle tüketicilerimizi 30. 000 TL ye kadar yaşadıkları uyuşmazlıklarda haklarını aramakta daha duyarlı davranmaya davet ediyorum.” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
FESTİVAL TARİHLERİ BELLİ OLDU
FESTİVAL TARİHLERİ BELLİ OLDU
BAŞKAN BOZKURT’A, GENÇLİK KOLLARI BAŞKANINDAN TEŞEKKÜR
BAŞKAN BOZKURT’A, GENÇLİK KOLLARI BAŞKANINDAN TEŞEKKÜR