Advert
Advert
Advert

DEVREKLİ HAKİM TABAK MESLEĞE İADE EDİLDİ

Hakim Yusuf Tabak 6 Yıl Sonra Mesleğe İade Edildi.

DEVREKLİ HAKİM TABAK MESLEĞE İADE EDİLDİ
Bu içerik 2560 kez okundu.
Advert

   Sercan Kapusuz

   Devrekli Hakim Yusuf Tabak 6 yıl sonra mesleğe iade edildi.

     Devrek’te yaklaşık 6 yıl serbest avukatlık da yapan Hakim Tabak, 2016 yılı Ağustos ayında en son görev yaptığı Şırnak’ta, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyesi olmak suçlamasıyla meslekten ihraç edilmişti. Hakim Tabak hakkında bu nedenle yürütülen soruşturma ve koğuşturmada da 3 yıl önce berat etmişti.

   İhraç kararının iptali istemiyle Danıştay’da açmış olduğu dava geçtiğimiz günlerde esastan karara bağlanarak hakim Yusuf Tabak 'ın yeniden mesleğe dönüşüne karar verildi. 

   Konuya ilişkin açıklamada bulunan Hakim Tabak, “Hayatım boyunca kenarından, köşesinden, arka kapısından geçmediğim bir terör örgütü üyesi olmakla suçlanmak geçen uzun süreçte fazlasıyla yıpratıcı oldu ve hayatımdan çok şey  götürdü. Ancak herşeye rağmen adaletin tecelli edeceğine olan inancımı ve Devletımizin ferasetıne olan güvenimi hiç yitirmedim. Altı yıl sonra bugün her yönüyle aklanmaktan dolayı mutluyum. Bu süreçte bana inanmaktan ve yanımda olmayı sürdürmekten geri durmayan az sayıdaki gerçek dost ve arkadaşlara müteşekkirim.” dedi.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
FESTİVAL TARİHLERİ BELLİ OLDU
FESTİVAL TARİHLERİ BELLİ OLDU
BAŞKAN BOZKURT’A, GENÇLİK KOLLARI BAŞKANINDAN TEŞEKKÜR
BAŞKAN BOZKURT’A, GENÇLİK KOLLARI BAŞKANINDAN TEŞEKKÜR