Advert
Advert
Advert

AMASRA MADEN OCAĞINDA PATLAMA!

Bartın'ın Amasra ilçesinde maden ocağında patlama meydana geldi. Yer altında kalan işçiler var

AMASRA MADEN OCAĞINDA PATLAMA!
Bu içerik 903 kez okundu.
Advert

     Bartın'ın Amasra ilçesinde, Türkiye Taşkömürü Kurumu Amasra Müessese Müdürlüğü’nde, yeraltında patlama meydana geldi. Olay yerine AFAD, itfaiye ve çok sayıda sağlık ekibi sevk edildi.

     Türkiye Taşkömürü Kurumu Amasra Müessese Müdürlüğü'ne bağlı maden ocağında grizu patladığı ihbarı üzerine bölgeye ekipler sevk edildi.

YER ALTINDA İŞÇİLER VAR

     Maden ocağından gelen ilk bilgilere göre patlamanın 350 metre aşağıda meydana geldiği, ve yer altında işçilerin mahsur kaldığı öğrenildi. Ekiplerin işçileri kurtarmak adına acilen çalışma başlattığı aktarıldı.

PATLAMANIN KAYNAĞI BELLİ DEĞİL

     Bartın Valisi Nurtaç Arslan da yer altında işçiler olduğu bilgisini doğrulurken, patlamanın kaynağının henüz belirlenemediği bilgisini verdi. Patlamanın kaynağına ilişkin çalışmaların ise sürdüğünü dile getirdi.

     Bartın Valiliği'nden de patlamaya ilişkin açıklama yapıldı. Açıklamada, "Amasra Taşkömürü İşletme Müessesinde saat 18.15 sularında -300 kotunda henüz nedeni belli olmayan kısmi bir patlama meydana gelmiştir. Olay yerine tüm ekiplerimiz seferber edilerek gerekli çalışmalara başlanmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur" ifadelerine yer verildi.

49 MADEN İŞÇİSİ GÖÇÜK ALTINDA

    Vali Arslan’ın verdiği bilgiye göre, 49 maden işçisi göçükte kurtarılmayı bekliyor. 8 işçi kendi imkanlarıyla ocaktan çıktı. 6 madencide yaralı olarak kurtarıldı.

SAĞLIK BAKANI KOCA AÇIKLADI:

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıkladı. 2 madenci yaşxamını yitirdi. 20 madenci de yaralı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
BAŞKAN BOZKURT’A, GENÇLİK KOLLARI BAŞKANINDAN TEŞEKKÜR
BAŞKAN BOZKURT’A, GENÇLİK KOLLARI BAŞKANINDAN TEŞEKKÜR
BAŞKAN BOZKURT, OYUNCU TAMER LEVENT’İ AĞIRLADI
BAŞKAN BOZKURT, OYUNCU TAMER LEVENT’İ AĞIRLADI