Advert
Advert
Advert

ALTINKAYNAK, BARTIN, RÜŞTÜ ONUR VE İBRAHİM TIĞ’I YAZDI

Cumhuriyet Gazetesi yazarı Hikmet Altınkaynak bugünkü köşesinde, Bartın, Rüştü Onur ve İbrahim Tığ'ı yazdı.

 ALTINKAYNAK,  BARTIN, RÜŞTÜ ONUR VE İBRAHİM TIĞ’I YAZDI
Bu içerik 861 kez okundu.
Advert

      Sercan Kapusuz

     Cumhuriyet gazetesi yazarı Hikmet Altınkaynak, bugünkü köşe yazısında, Bartın’da yaşanan Amasra Grizu Faciası, Rüştü Onur ve İbrahim Tığ’ı yazdı.

     Yazısında,”Geçen hafta cuma günü hepimizi yasa boğan maden ocağının patladığı Amasra ise Bartın’ın dört güzel ilçesinden biri. Buradaki maden ocağı patlamasında 41 işçimizi yitirdik. Bu ilk değildi. Ama son olsun artık!” diyen Altınkaynak, şair Rüştü Onur ve Muzaffer Tayyip Uslu’yu da anarak şu ifadeleri kullandı: “Rüştü Onur ve Muzaffer Tayyip Uslu’yu anmamak olmaz. Bu iki şair arkadaş Zonguldak Kömür İşletmeleri’nde memur olarak çalıştılar. Grizu patlamalarında değil ama sağlıksız koşullar yüzünden vereme yakalanıp iyileşemeyerek öldüler.”

     Şehir dergisine de değinen Altınkaynak yazısında şu ifadelere yer verdi: “Sağlığında Rüştü Onur’un yayımlamayı düşündüğü ama bir türlü gerçekleştiremediği Şehir adlı dergiyi 18 yıldır yayımlayan şair, yazar, gazeteci İbrahim Tığ, hemşerisi şaire ve bu konuya yıllardır emek harcıyor. Kutlamamız gerekir.”

      İbrahim Tığ’ın yaptığı araştırmalarla Rüştü Onur’u unutturmadığını da, “Şairin çok kısa yaşamını bizlere anımsattı, unutturmadı. Eline, yüreğine sağlık.”diye yazdı.

https://www.cumhuriyet.com.tr/yazarlar/hikmet-altinkaynak/son-olsun-artik-1994137

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
BAŞKAN BOZKURT, YARIN ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLAYACAK
BAŞKAN BOZKURT, YARIN ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLAYACAK
İHALESİ YAPILDI KÖPRÜ YAPILACAK
İHALESİ YAPILDI KÖPRÜ YAPILACAK