Advert
Advert
Advert

DEVREKLİ MUHTARLAR BAKAN SOYLU'YLA GÖRÜŞTÜ

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından kadınlara muhtar ve aza olma hakkı verilişinin 89. yıldönümü dolayısıyla ülkenin çeşitli illerinden kadın muhtar Edirne'de bir araya geldi

DEVREKLİ MUHTARLAR BAKAN SOYLU'YLA GÖRÜŞTÜ
Bu içerik 611 kez okundu.
Advert

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından kadınlara muhtar ve aza olma hakkı verilişinin 89. yıldönümü dolayısıyla ülkenin çeşitli illerinden kadın muhtar Edirne'de bir araya geldi.

   26 Ekim 1933 yılında Türk kadınına muhtar ve aza seçilme hakkı verilişi nedeniyle bakanlık ve valiliklerin kanalıyla Edirne’de düzenlenen “Kadın Muhtarlar Buluşması” adlı programda yüzlerce bayan muhtar bir araya geldi. Devrekli kadın muhtarlar Edirne’de organize edilen bir programda İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Edirne Valisi Kürtşat’a Devrek Bastonu hediye etti.

“Kadın Muhtarlar Buluşması” adlı programda Devrek'i temsil eden ve yüzlerce muhtar arasında yer alan İsmetpaşa Mahallesi Muhtarı Necla Esen Ak ve Müfettişler Köyü Muhtarı Şengül Geldi, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Edirne Valisi Hüseyin Kürşat Kırbıyık’a Devrek Bastonu hediye etti.

  Yüzlerce kadın muhtar arasında yer almanın haklı gururunu yaşadıklarını ifade eden Şengül Geldi, ”26 Ekim 1933 yılında Türk kadınına muhtar ve aza seçilme hakkı verilişi nedeniyle bakanlık ve valiliklerin kanalıyla düzenlenen programda Edirne’de ilçemizi temsil etmenin haklı gururunu yaşadık. Bizleri burada ağırlayan tüm yetkililere ilçemiz adına teşekkür ediyoruz. Yakın alakalarını esirgemeyen Bakanımız ve Valimize ilçemizin sembolü olan Devrek Bastonu hediye ettik, kendilerine ve bizlere desteklerini esirgemeyen Devrek Belediyesine teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
BAŞKAN BOZKURT’A, GENÇLİK KOLLARI BAŞKANINDAN TEŞEKKÜR
BAŞKAN BOZKURT’A, GENÇLİK KOLLARI BAŞKANINDAN TEŞEKKÜR
BAŞKAN BOZKURT, OYUNCU TAMER LEVENT’İ AĞIRLADI
BAŞKAN BOZKURT, OYUNCU TAMER LEVENT’İ AĞIRLADI