Advert
Advert
Advert

KORSAN TAKSİ YAKALANDI

Zonguldak İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü ekiplerimiz tarafından Cumhuriyet Caddesi’nde korsan ticari taksilere yönelik yapılan uygulamada, E.E. sevk ve idaresindeki araç durdurulmuş yapılan kontrollerde araç ve sürücüsüne p

KORSAN TAKSİ YAKALANDI
Bu içerik 985 kez okundu.
Advert

Zonguldak İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü ekiplerimiz tarafından Cumhuriyet Caddesi’nde korsan ticari taksilere yönelik yapılan uygulamada, E.E. sevk ve idaresindeki araç durdurulmuş yapılan kontrollerde araç ve sürücüsüne para cezası uygulandı.

İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklama şöyle: “Trafik güvenliğinin sağlanması amacıyla il, ilçe, şehir içi trafik ve bölge trafik birimleri ile trafik düzeni ve güvenliğinin sağlanması, kazalara neden olan ihlallerin önlenmesi, trafik kazası sonucu meydana gelen ölüm ve yaralanmaların azaltılması, araçların trafiğe uygun hale getirilmesi ve sürücülerin trafik kurallarına uyma düzeylerinin daha üst seviyeye çıkartılması amacıyla, ayrıca ilimizde yolcu taşımacılığı yapan ticari araçlar “korsan ticari taksi” üzerine yapılan uygulama ve denetimlerde, 26.10.2022 günü saat 16:30 sıralarında Soğuksu Cumhuriyet Caddesinde, Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü ekiplerimiz tarafından sürücü E.E. sevk ve idaresindeki araç durdurulmuş yapılan kontrollerde araç ve sürücüye ilişkin mevzuatta belirtilen Karayolları Trafik Kanunu 32/1 (ticari taksi olmadığı halde taksimetre bulundurmak – teknik değişikliği 30 gün içerisinde tescil belgesine işletmemek), Karayolları Trafik Kanunu 36/3-a (sürücü belgesiz araç kullanmak) eksiklik ve kural ihlali tespit edilmiş, yasal işlemler uygulanarak, ilgili maddelerden toplam 7.544 TL trafik idari para cezası uygulanmıştır. Trafik güvenliğini sağlamak amacıyla denetimlerimiz esnasında eksiklik ve kural ihlallerinin tespit edilmesi halinde gerekli yasal işlemler ve denetimlerimiz kararlılıkla artarak devam edecektir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
BAŞKAN BOZKURT, YARIN ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLAYACAK
BAŞKAN BOZKURT, YARIN ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLAYACAK
İHALESİ YAPILDI KÖPRÜ YAPILACAK
İHALESİ YAPILDI KÖPRÜ YAPILACAK