Advert
Advert
Advert

CUMHURİYETİMİZİN 99.YILI KUTLU OLSUN

CHP Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı.

CUMHURİYETİMİZİN 99.YILI KUTLU OLSUN
Bu içerik 352 kez okundu.
Advert

CHP Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı.

Mesajında Cumhuriyet’in çok şartlar altında kazanıldığına vurgu yapan CHP’li Demirtaş,” Özgürlük ve adalet ruhu ile kurulan Cumhuriyetimizin 99’uncu yılı kutlu olsun” dedi.

CHP Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş mesajında şunları ifade etti;

“Bugün, her türlü zorluğa ve yokluğa rağmen sarsılmaz temeller üzerine sağlam bir şekilde kurulan Cumhuriyet’in ilan edildiği gündür. Bugün Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün, fedakar Türk ulusu ile başlattığı kurtuluş mücadelesinin bağımsız ve özgür bir devletle taçlandırıldığı, kahramanlıklarla dolu tarihinden güç alan bir milletin yeniden doğduğu gündür.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün “Kimsesizlerin kimsesi” dediği Cumhuriyet bize en büyük mirastır. Ancak içinden geçtiğimiz süreçte, Cumhuriyet’in kuruluş felsefesi ile temel ilkelerine saygısızca dil uzatılmakta ve bu kazanımlar yok edilmek istenmektedir.

Ülkemizde halk iradesinin yok edildiği, parlamentonun yetkilerinin elinden alınmak istendiği bir dönem yaşanmaktadır. Bugün ülkemizde, eğitimden sağlığa, ekonomiden sosyal hayata kadar her alanda bir çöküş yaşanmakta, Sarayın talimatları ile muhalif olan herkes sindirilmeye çalışılmaktadır. Türkiye’de, hukukun üstünlüğünün yok edildiği, kuvvetler ayrılığının olmadığı, savunma hakkının zedelendiği, tarafsız ve objektif bir yargı sisteminin olmadığı bir tek adam rejimi hüküm sürmektedir.

Ancak bilinmelidir ki, ülkemizi içinde olduğu bu açmazdan kurtaracak olan Cumhuriyet Halk Partisi’dir. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün öncülüğünde ve eşsiz iradesiyle Milli Kurtuluş Savaşı’nı başarıyla tamamlamış ve Cumhuriyeti kurmuş olan ülkemiz, bugün de içinde bulunduğu zor koşulları ortadan kaldıracak birikime sahiptir. Atatürk’ün, “Siyasi, askeri zaferler ne kadar büyük olursa olsunlar ekonomik zaferlerle taçlandırılmazsa, kazanılan zaferler kalıcı olmaz” uyarısı da özgürlük ve bağımsızlığımızın yol haritası niteliğindedir. Cumhuriyet’i korumak ve gelecek nesillere parlamenter rejimle taçlandırarak bırakmak için, Cumhuriyet’in aydınlattığı yolda yılmadan yürümeye devam edeceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle; Cumhuriyetimizin ilanının 99’uncu yıl dönümünde, Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere, yurdumuzu canları pahasına savunan ve asil milletimizin küllerinden yeniden doğmasını sağlayan tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi şükran, rahmet ve minnetle anıyorum. Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun”

 

 

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
DEVREK’TE GAZİLER GÜNÜ KUTLANDI
DEVREK’TE GAZİLER GÜNÜ KUTLANDI
ZAMAN ADAYLIĞINI AÇIKLADI
ZAMAN ADAYLIĞINI AÇIKLADI