Advert
Advert
Advert

KUŞLAR İÇİN BOYADILAR

Zonguldak Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı Devrek İşletme Müdürlüğünce “Sizinde Bir Kuş Yuvanız Olsun” sloganıyla Zonguldak İli Gökçebey İlçesinde Gökçebey Özel Eğitim Uygulama Okulu öğrencilerinin boyadığı 100 adet kuş yuvası ormanlık alanlardaki ağaçlara a

KUŞLAR İÇİN BOYADILAR
Bu içerik 514 kez okundu.
Advert

Zonguldak Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı Devrek İşletme Müdürlüğünce “Sizinde Bir Kuş Yuvanız Olsun” sloganıyla Zonguldak İli Gökçebey İlçesinde Gökçebey Özel Eğitim Uygulama Okulu öğrencilerinin boyadığı 100 adet kuş yuvası ormanlık alanlardaki ağaçlara asıldı.

Bu sene ilk defa insan sağlığına zarar vermeyen ve kuşları hiçbir şeklide etkilemeyen su bazlı boya ile boyatılan kuş yuvaları ağaçlarda rengarenk görüntü sergiledi. Çocukların özenerek boyadığı kuş yuvalarına isimlerini de yazmaları gözlerden kaçmadı.

BİR KAHRAMAN HERKESİN KAHRAMANIDIR, KUŞLAR DAHİL

Orman Bölge Müdürü Faruk Bayraktaroğlu, “Orman Bölge Müdürlüğümüz olarak Orman zararlılarıyla mücadelede müttefikimiz olan kuşların dondurucu soğuktan, kar yağışından korunsunlar istedik, 2022 yılında ormanlarımıza 3.500 adet kuş yuvası yerleştirdik” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
DEVREK ÖRNEK BİR KENT
DEVREK ÖRNEK BİR KENT
“BİR İLÇEYE GİTTİM HAYATIM DEĞİŞTİ”
“BİR İLÇEYE GİTTİM HAYATIM DEĞİŞTİ”