Advert
Advert
Advert

BAĞIŞLANAN HER ORGAN FİLİZLENEN BİR CANDIR

Devrek Devlet Hastanesi’nde Organ Bağışı Haftası etkinlikleri kapsamında açılan stantta organ bağışının önemine dikkat çekildi.

BAĞIŞLANAN HER ORGAN FİLİZLENEN BİR CANDIR
Bu içerik 465 kez okundu.
Advert

     -Sercan KAPUSUZ-

   Devrek Devlet Hastanesi’nde Organ Bağışı Haftası etkinlikleri kapsamında açılan stantta organ bağışının önemine dikkat çekildi.

    Devrek Devlet Hastanesi, 3-9 Kasım Organ Bağışı Haftası etkinlikleri çerçevesinde ‘Bağışlanan Her Organ Filizlenen Bir Candır’ isimli organ bağış standı açarak, bağışları kabul etti. “Bağışlanan Her Organ Filizlenen Bir Candır” sloganıyla organ bağışının önemi anlatılırken gönüllülerin de kaydı alındı.  Standı ziyaret edenlere hastanenin sağlık personeli tarafından organ bağışı ile ilgili bilgiler verilip, broşürler dağıtıldı. Bağışta bulunmak isteyenlerin ise kaydı alındı.

  Stant açtıkları süre içinde vatandaşların ilgisinden memnun olduklarını söyleyen Devrek Devlet Hastanesi Başhekimi Dr.Avni Çelik,  "Hastanemizde organ bağışı standı ile farkındalık arttırıldı. 3 - 9 Kasım Organ Bağışı Haftası dolayısıyla stant açıldı. Ülkemizde her yıl 3 - 9 Kasım tarihleri arasında ‘Organ ve Doku Bağışı Haftası’ olarak kutlanıyor. Bu kapsamda Hastanemizde stant açılarak hasta ve hasta yakınlarına görevli personeller tarafından Organ Bağışı ile ilgili buroşürler dağıtılarak bilgilendirmelerde bulunulup, organ bağışının önemine dikkat çekildi. Organ bağışı konusunda bilinci ve farkındalığı arttırmanın hedeflendiği Hastanemizde açılan standa, hasta ve hasta yakınları yoğun ilgi gösterdi.

 Bir kişi organlarını bağışlayarak birçok insana yaşama şansı verebilir. Bağış yetersizliği nedeniyle ne yazık ki, çoğu hasta hayatını kaybetmektedir. Oysa hayat kurtarmak amacıyla sağlıklı olan her organ bağışlanabilir. Biz, Devrek Devlet  Hastanesi olarak organ bağışı konusunda farkındalık oluşturmak istedik. Türkiye’de yeterli düzeyde olmayan organ bağışını arttırmak amacıyla stant açtık. Organ bağışı hayat kurtarmak için çok önemli. Bir gün hepimizin organ bağışına ihtiyacı olabilir. Bu nedenle empati kurarak organ bekleyen hasta ve hasta yakınlarının neler hissettiğini, ne kadar zor durumda olduklarını anlamalıyız. Yaşama yeniden merhaba demeyi bekleyenlerin umudunu arttırmalıyız. Gerçekten organ bağışının bir hayat kurtardığını unutmamalıyız” diye konuştu.

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
DEVREK ÖRNEK BİR KENT
DEVREK ÖRNEK BİR KENT
“BİR İLÇEYE GİTTİM HAYATIM DEĞİŞTİ”
“BİR İLÇEYE GİTTİM HAYATIM DEĞİŞTİ”