Advert
Advert
Advert

VATANDAŞIN VERGİSİ NE OLUYOR?

İYİ Parti Zonguldak İl Başkanı Yavuz Erkmen Ak Parti Zonguldak Milletvekillerinin müjde diye açıkladığı Zonguldak’a kurulan yanık ünitesi konusunda açıklamada bulundu.

VATANDAŞIN VERGİSİ NE OLUYOR?
Bu içerik 431 kez okundu.
Advert

İYİ Parti Zonguldak İl Başkanı Yavuz Erkmen Ak Parti Zonguldak Milletvekillerinin müjde diye açıkladığı Zonguldak’a kurulan yanık ünitesi konusunda açıklamada bulundu

Erkmen, Çaycuma pisti Çatalağzı asfaltı ve Atatürk Devlet Hastanesine kurulan yanık ünitelerinin farklı firmalar tarafından üstlenildiğini açıklayarak Ak Parti Milletvekillerine “Peki siz ne yapacaksınız? Ana hizmetleri firmalar yapacaksa, vatandaşın vergisi ne oluyor?” sorusunu yöneltti.

 

Erkmen, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Yıllardır bölgemizde eksikliği hissedilen, özellikle maden kazaları sonrası acil ihtiyaç duyulan “Hastane bünyesinde kurulması gereken YANIK ÜNİTESİ’nin “yaşadığımız Amasra Maden Kazası sonrası kurulacağı bizlere hükümet müjdesi olarak duyuruluyordu. Geç kalmış bir yatırımın, hizmetin müjde diye sunulması bir kenara, şimdide basına yansıyan AKP Milletvekilimiz Hamdi Uçar’ın demecinden yanık ünitesinin Sağlık Bakanlığınca değil, TPAO tarafından kurulacağını öğrendik. Halbuki kamuoyunun beklentisi bir taraftan kazaların olmaması için gerekli önlemlerin alınması, bir taraftan da sık sık karşılaştığımız, hepimizi üzen maden kazaları sonrası veya Demir Çelik fabrikalarında yaşanan kazalar sonucu “ Yanık Ünitesinin" gerekliliğinin görülüp, Sağlık Bakanlığınca acilen yapılıp bu eksikliğin ortadan kaldırılması idi.

Sormak istiyoruz. Çaycuma Havaalanında pistin uzatılmasını bir firma üstlensin, Çatalağzı’nda asfaltı Eren Holding yapsın, Yanık Ünitesini TPAO yapsın. Peki siz ne yapacaksınız. Devletin asil görevi olan ulaşım, sağlık gibi ana hizmetleri firmalar yapacaksa, vatandaşın vergisi ne oluyor. Yani Yanık Ünitesini yapacak bütçe Sağlık Bakanlığında yok mu? Basında, TV’de konuşmacılar, hükümet icraatlarını öveceğiz diye bu hizmetlerin hükümetçe yapıldığını söylüyorlar. Bu söylemler ise bize nasıl bir algı operasyonları ile karşı karşıya kaldığımızı gösteriyor.

Devlet güçlüdür. Devlet, vatandaşının ihtiyaç duyduğu her türlü hizmeti yapabilecek kapasitededir. Hükümetler gelip geçici, Devletimiz kalıcıdır. Kamu hizmetlerine vatandaş katkısı tabi ki önemlidir ve yapanlara teşekkür ederiz ama bunu süreklilik haline getirip devletin acil yapması gerekenleri, başkasının yapmasını beklemek ne derece doğrudur.

Durumu vatandaşlarımızın ve tüm maden emekçisi arkadaşlarımızın takdirine sunuyor, en iyi değerlendirmeyi yapacaklarına inanıyoruz"

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
BAŞKAN BOZKURT’A, GENÇLİK KOLLARI BAŞKANINDAN TEŞEKKÜR
BAŞKAN BOZKURT’A, GENÇLİK KOLLARI BAŞKANINDAN TEŞEKKÜR
BAŞKAN BOZKURT, OYUNCU TAMER LEVENT’İ AĞIRLADI
BAŞKAN BOZKURT, OYUNCU TAMER LEVENT’İ AĞIRLADI