Advert
Advert
Advert

BİSİKLET YOLLARI İŞGAL ALTINDA

Devrek'te bisiklet yolları araçlar tarafından işgal edilmiş durumda.

BİSİKLET YOLLARI İŞGAL ALTINDA
Bu içerik 629 kez okundu.
Advert

 -Sercan KAPUSUZ-

    Devrek'te bisiklet yolları araçlar tarafından işgal edilmiş durumda.

     Devrek'te bisiklet kullanımı  her geçen gün artarken, bisiklet kullanıcıları bisiklete ayrılan yolun işgalinden şikayetçi. 

  Devrek'te her gün çok sayıda kişi işe gitmek veya spor yapmak amacıyla bisiklet kullanıyor. Devrek'te bisiklet yollarının araçlar tarafından işgal edilmesi kazalara davetiye çıkarıyor.

    Devrek'teki bisiklet yollarının çok güzel olduğunu ama bisiklet yoluna park eden araçlar yüzden yolu kullanamadıklarını dile getiren vatandaşlar, duyarsız insanlardan şikayetçi. Bisiklet yoluna park eden araçlar arasında otomobillerin yanı sıra minibüsler bile var.

  Sürücüler bisiklet yolu üzerindeki park etmiş araçlardan dolayı çoğu zaman caddeden gitmek zorunda kalıyor. Hatalı park yapan sürücüler ise bisiklet sürücülerine ne kadar zor anlar yaşattıklarının farkında bile değil.

    Bisiklet kullanıcıları yetkililere seslenerek," Biz onların yollarını işgal etmiyoruz. Ancak araç sürücüleri bize ait olan yollara park yaparak yollarımızı işgal ediyorlar.

   Bisiklet sürmek tehlikeli olmaya başladı. Belediye bisikletlileri düşünerek yollar yapsa da araç kullanıcıları bu yolları işgal ederek bizleri zor durumda bırakıyor. Araç sahipleri bizlerin canını da tehlikeye atıyor. Belki bunu yaparken sonuçlarının ne olacağını hiç düşünmüyorlar. Bu tip sürücülere gereken işlemin yapılmasını istiyoruz” ifadelerini kullandı.

 

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
DEVREK’TE KRİZ MASASI OLUŞTURULDU
DEVREK’TE KRİZ MASASI OLUŞTURULDU