Advert
Advert
Advert

PERSONEL SAĞLIK TARAMASINDAN GEÇTİ

Devrek Belediyesi personeli kapsamlı sağlık taramasından geçti.

  PERSONEL SAĞLIK TARAMASINDAN GEÇTİ
Bu içerik 226 kez okundu.
Advert

   -Sercan KAPUSUZ-

   Devrek Belediyesi personeli kapsamlı sağlık taramasından geçti.

  Sağlık taramasında, belediye personeline akciğer filmi, solunum fonksiyon testi, işitme testi, kan tahlili ve göz muayenesi yapıldı.

   Devrek Belediyesi personeli 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği yasası kapsamında rutin olarak yılda bir kez yapılması planlanan sağlık taramasından geçti. İtfaiye binası önünde kurulan mobil sağlık aracında, akciğer muayenesi, işitme ve solumun testinden geçen belediye personeline daha sonra solunum fonksiyon testi, kan tahlili ve göz muayenesi yapıldı.

   Her yıl rutin olarak gerçekleştirilen uygulama ile personelin sağlığını korumak, ortaya çıkabilecek sağlık problemlerinin önceden belirlenmesinin yanı sıra, mevcut sağlık problemlerinin de saptanması amaçlanıyor.

    Sağlık taramasından geçen personeli ziyaret ederek personel ile bir süre sohbet edip çalışanların sağlık durumu hakkında yetkililerden bilgi alan Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt;

  "Belediye personelimiz, iş sağlığı ve güvenliği yasası kapsamında rutin olarak yapılan sağlık taramasından geçti.

   İtfaiye binası önünde kurulan mobil sağlık aracında, akciğer muayenesi, işitme ve solumun testinden geçen belediye personeline daha sonra solunum fonksiyon testi, kan tahlili ve göz muayenesi yapıldı. Personelimizin en iyi şartlarda hayatını sürdürmesi için hem iş ortamı, hem de sağlık alanında üzerimize düşen sorumluluğu yerine getiriyoruz.

  ARAÇ FİLOSU GÜÇLENİYOR

   Ayrıca uzun yıllar belediyemiz itfaiyesinde merdivenli itfaiye aracı olarak kullanılan kamyon tamamen yenilenerek arozöze dönüştürüldü.  

  Yeni su tankı ve teknik ekipmanlar takılarak diğer unsurları revize edilen itfaiye aracı yangınlara müdahale, yıkama ve sulama işlerinde kullanılabilecek.

  Belediyemizin araç filosunu her geçen gün büyütülüp ve güçlendiriyoruz. Yenilenen itfaiye aracımız hayırlı uğurlu olsun" dedi.

 

 

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
FESTİVAL TARİHLERİ BELLİ OLDU
FESTİVAL TARİHLERİ BELLİ OLDU
BAŞKAN BOZKURT’A, GENÇLİK KOLLARI BAŞKANINDAN TEŞEKKÜR
BAŞKAN BOZKURT’A, GENÇLİK KOLLARI BAŞKANINDAN TEŞEKKÜR