Advert
Advert
Advert

BU SEFER ÖĞRETMENLER TER DÖKTÜ

380 öğretmen ‘Uzman Öğretmenlik ve Başöğretmenlik’ sınavına girdi

BU SEFER ÖĞRETMENLER TER DÖKTÜ
Bu içerik 375 kez okundu.
Advert

   -Sercan KAPUSUZ-

   380 öğretmen ‘Uzman Öğretmenlik ve Başöğretmenlik’ sınavına girdi

   Devrek'te görev yapan 380 öğretmen "Uzman Öğretmenlik ve Başöğretmenlik" sınavına girdi.

   Devrek'te binlerce öğrenci ara tatilin tadını çıkarırken öğretmenlerde Uzman Öğretmenlik ile Başöğretmenlik sınavı için ders çalıştı.

   Devrek'te görev yapan ve uzman öğretmenlik için, online eğitimlerini tamamlayarak yazılı sınav başvuru tarihinin son günü itibarıyla öğretmenlikte adaylık dahil en az 10 yıl hizmeti bulunan, başöğretmenlik için ise uzman öğretmenlikte en az 10 yıl hizmeti bulunan, onile eğitimleri tamamlamış toplam 380 öğretmen başvurdu. Zorlu bir online eğitim sonrası sınava girmeye hak kazanan 380 öğretmen 19 Kasım Cumartesi günü sertifika alabilmek için Zonguldak'ta sınava girdi.    

    Sınavda 5’er seçenekli 100 soru soruldu. Yanlış cevaplar, doğru cevap sayısını etkilemeyecek. Değerlendirmesi 100 puan üzerinden yapılacak sınavda 70 ve üzeri puan alanlar başarılı sayılacak.

    Devrek'te görev yapan 380 öğretmen Zonguldak merkezde yapılan sınavda ter dökerkençocuklar ise anne ve babalarının sınava girdiği okul bahçelerinde oyun oynayarak onları bekledi.

  UZMAN ÖĞRETMENLİK SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

 Uzman ve baş öğretmenlik sınav sonuçları 12 Aralık 2022 tarihinde  https://www.meb.gov.tr ve/veya https://odsgm.meb.gov.tr internet adreslerinden erişime sunulacak.

 Sertifika almaya hak kazanan öğretmenlerin sertifikaları, 4 Ocak 2023 tarihinde düzenlenecek ve uzman ya da başöğretmen unvanı alan öğretmenler, 15 Ocak 2023 tarihinde söz konusu unvanlar için öngörülen eğitim öğretim tazminatından yararlanabilecek.

   Sınav sonucuna göre uzman öğretmen veya başöğretmen unvanı alanlara, sertifikanın düzenlendiği tarihi takip eden ay başından itibaren unvanları için öngörülen eğitim öğretim tazminatı ödenecek ve her unvan için ayrı ayrı olmak üzere bir derece verilecek.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
FESTİVAL TARİHLERİ BELLİ OLDU
FESTİVAL TARİHLERİ BELLİ OLDU
BAŞKAN BOZKURT’A, GENÇLİK KOLLARI BAŞKANINDAN TEŞEKKÜR
BAŞKAN BOZKURT’A, GENÇLİK KOLLARI BAŞKANINDAN TEŞEKKÜR