Advert
Advert
Advert

6'LI MASA ZONGULDAK'TA TOPLANDI

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in çağrısı ile ilk başta 6’lı masa olarak adlandırılan “Millet İttifakı” olarak devam eden ittifakın Zonguldak’taki birleşenleri CHP Merkez İlçe Başkanı

6'LI MASA ZONGULDAK'TA TOPLANDI
Bu içerik 274 kez okundu.
Advert

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in çağrısı ile ilk başta 6’lı masa olarak adlandırılan “Millet İttifakı” olarak devam eden ittifakın Zonguldak’taki birleşenleri CHP Merkez İlçe Başkanı Ebru Uzun’un ev sahipliğinde toplandı.

CHP Merkez İlçe binasında bir araya gelen Millet İttifakı’nın Zonguldak Merkez İlçe Başkanları kentin sorunları ve bundan sonra yapılacak çalışmaları da masaya yatırdılar.

TOPLANTIYA 6 MERKEZ İLÇE BAŞKANI KATILDI

CHP Merkez İlçe Başkanı Ebru Uzun Başkanlığında, CHP Merkez İlçe binasında gerçekleştirilen toplantıya; İYİ Parti Merkez İlçe Başkanı Dilay Küçük, Saadet Partisi Merkez İlçe Başkanı İsmail Üstünyer, Deva Partisi Merkez İlçe Başkanı Umut Metin, Demokrat Parti Merkez İlçe Başkanı Menderes Uzun ve Gelecek Partisi Merkez İlçe Başkanı Ali Gümüşoğlu katıldı.

İLK TOPLANTIDA ZAMLAR GÖRÜŞÜLDÜ

Millet İttifakı’nın Zonguldak Merkez İlçe Başkanları ilk toplantılarını CHP’nin ev sahipliğinde gerçekleştirirken,  Zonguldak Belediyesi tarafından önceki gün yaptığı Meclis toplantısında 1 Ocak 2023 yılından geçerli olacak su fiyatlarına yapılan yüzde 190 dolayındaki zam, mezarlık ücretleri ile halk otobüs fiyatlarına yapılan zamlar da görüşüldü.

UZUN: VATANDAŞLARIMIZ FAZLASIYLA SIKINTI ÇEKMEKTEDİR.

Toplantı öncesi açıklama yapan CHP Merkez İlçe Başkanı Ebru Uzun, yoksulluk sınırının 23 bin 600 TL’ye çıktığını, Zonguldak Belediyesi’nin yaptığı su, mezarlık ve halk otobüsleri fiyatlarına yapılan zamların fazla olduğunu hatırlatarak; “Zonguldak Belediyesi'nin son olarak yaptığı fahiş su zammı, toplu taşımaya yapılan zam ve mezarlık yerlerine yapılan zamlar ile ilgili görüşmek üzere Millet İttifakı'nın İlçe Başkanları olarak toplandık.

Vatandaşlarımız merkezi iktidarın ülke ekonomisinin kötü yönetimiyle zaten fazlasıyla sıkıntı çekmektedir. Yoksulluk sınırı asgari ücretin dört katını aşmış 23 bin 600 liraya yükselmiş durumdadır.

Maalesef ülkemizi, dar gelirli vatandaşlarımız için yaşanmaz hale getirdiler. Zonguldak Belediyesi de bu hususta elinden geleni ardına koymamıştır.” dedi.

“SORUMLULUĞUMUZUN FARKINDAYIZ”

Millet İttifakı’nı oluşturan sorumluluklarının farkında olduklarını ve vatandaşın derdine derman olabilmek için mücadele edeceklerini kaydeden CHP Merkez İlçe Başkanı Uzun;  “Bizler Millet İttifakı olarak sorumluluğumuzun farkındayız. Vatandaşlarımızın sesine ses, derdine derman olabilmek için elimizden gelen mücadeleyi vereceğiz. Bu sorunlarla ilgili önümüzdeki günlerde geniş bir açıklama yapılacaktır.” şeklinde açıklamada bulundu.

Öte yandan; CHP Merkez İlçe Başkanı Ebru Uzun Başkanlığı’nda toplanan Millet İttifakı üyesi İYİ Parti Merkez İlçe Başkanı Dilay Küçük, Saadet Partisi Merkez İlçe Başkanı İsmail Üstünyer, Deva Partisi Merkez İlçe Başkanı Umut Metin, Demokrat Parti Merkez İlçe Başkanı Menderes Uzun ve Gelecek Partisi Merkez İlçe Başkanı Ali Gümüşoğlu Millet İttifakı olarak bundan sonra yapılacak etkinliklerle ilgili fikir alış verişinde bulundular.

 

 

 

 

 

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
175 NÜFUSLU KÖYE 9 MUHTAR ADAYI
175 NÜFUSLU KÖYE 9 MUHTAR ADAYI
İBRAHİM TIĞ’DAN SÖYLEŞİ VE İMZA GÜNÜ
İBRAHİM TIĞ’DAN SÖYLEŞİ VE İMZA GÜNÜ