Advert
Advert
Advert

YENİ LABORATUVAR AÇILDI

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Rektörü Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer, BEÜ Fen Fakültesindeki yeni laboratuvarların açılışına katıldı.

YENİ LABORATUVAR AÇILDI
Bu içerik 407 kez okundu.
Advert

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ)  Rektörü Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer, BEÜ  Fen Fakültesindeki yeni laboratuvarların açılışına katıldı.

Bugün gerçekleşen açılış etkinliğinde Rektör Özölçer’e Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şenol Hakan Kutoğlu ve Fen Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kadir Demir eşlik ederken, etkinlikte Genel Sekreter Yardımcısı Hüseyin Onan, daire başkanları ve akademisyenler de yer aldı.

Rektör  Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer’in destekleriyle iki aylık çalışmanın neticesinde, ikinci Fizik Öğrenci Laboratuvarı, Katıhal Fiziği Araştırma Laboratuvarı ve Moleküler Biyoloji Laboratuvarı BEÜ  Fen Fakültesi bünyesine dahil oldu.

Fizik Öğrenci Laboratuvarında, bu yıl Mühendislik Fakültesinden 410 öğrenci ve Fen Fakültesinden 205 öğrenciye hizmet verilmesinin planlandığı, her dönem 60 lisans öğrencisine hizmet vermesi beklenen Moleküler Biyoloji Laboratuvarının ise Mikrobiyoloji Lisansüstü araştırma laboratuvarı olarak da kullanılacağı bildirildi.

Açılışı gerçekleştirilen bir diğer laboratuvar olan Katıhal Fiziği Araştırma Laboratuvarında da nanokompozit malzeme ve fonksiyonel malzeme üretimi üzerine araştırma faaliyetlerinin yapılması planlanıyor.

 

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
DEVREK’TE KRİZ MASASI OLUŞTURULDU
DEVREK’TE KRİZ MASASI OLUŞTURULDU