Advert
Advert
Advert

YA ANLAMIYOR YA DA ANLAMAZLIKTAN GELİYOR

Saadet Partisi İl Başkanı Burak Erol açıklanan enflasyon rakamları ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

YA ANLAMIYOR YA DA ANLAMAZLIKTAN GELİYOR
Bu içerik 506 kez okundu.
Advert

Saadet Partisi İl Başkanı Burak Erol açıklanan enflasyon rakamları ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Saadet Partisi (SP) Zonguldak İl Başkanı Burak Erol, Türkiye İstatistik Kurumu’nun açıkladığı enflasyon rakamlarını değerlendirdi. Eğitim, sağlık, beslenme, kira ve tüm giderlerin arttığını söyleyen Erol, “Bu iktidar, ülkemizin ve insanımızın problemlerinin gerçekte ne olduğunu ya anlamıyor ya da anlamazlıktan geliyor” diyerek, “Bu nedenle sürekli olarak ya çözüm üretmiş gibi anlatıyorlar ya da çözüm üreteceklermiş gibi yeni sözler veriyorlar!” şeklinde iktidarı eleştirdi.

Saadet Partisi İl Başkanı Burak Erol açıklanan enflasyon rakamları ile ilgili şu değerlendirmelerde bulundu.

" Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) kasım ayına ilişkin tüketici ve üretici fiyat endekslerini yayımladı. Kasımda yıllık enflasyon yüzde 84,39 oldu. Birkaç yıl önce dar gelirli aileler için et almak zordu; şimdi ekmek, süt, yumurta, patates gibi eskiden çok ucuz olan en temel gıda maddelerini bile alamaz hale gelen yüz binler var.

Bırakın ev alma hayallerini; artık büyük bir çoğunluk için düzgün bir evde oturabilmek, kirasını ödeyebilmek hayal oldu. Artık özel hastanelere gidemeyenleri değil, devlet hastanelerindeki muayene ücretini ve ilaç parasını dahi denkleştiremeyen binlerce aileden bahsediyoruz.

Özel okula göndermenin zorluğundan değil, artık devlet okulundaki çocuğunun kantin ve kırtasiye masraflarına yetişemeyen on binlerce aileden bahsediyoruz. Milyonlarca insanın sabahın ayazında, gecenin karanlığında işe gidip, gün boyu alın teri döktükten sonra eline geçen parayla bir kilo peyniri dahi zor alabilmesi karşısında hepimize düşen sorumluluklar var. Hem siyasiler olarak hem de vatandaşlar olarak bunu asla unutmayalım.

Altını kalın harflerle çizerek söylüyorum; her şeyden önce, anlayamadığınız bir problemi çözemeyeceğinizi anlamaya mecbursunuz! Bu iktidar, ülkemizin ve insanımızın problemlerinin gerçekte ne olduğunu ya anlamıyor ya da anlamazlıktan geliyor.

Bu nedenle sürekli olarak ya çözüm üretmiş gibi anlatıyorlar ya da çözüm üreteceklermiş gibi yeni sözler veriyorlar! "mış gibi yapan" bu iktidarı, bu zihniyeti ve her şeyin tek bir kişinin iki dudağı arasından çıkan söze göre şekillendiği bu sistemi hep birlikte değiştireceğiz.” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
 BAŞKAN ULUPINAR İLK MECLİS TOPLANTISINI YAPTI
BAŞKAN ULUPINAR İLK MECLİS TOPLANTISINI YAPTI
DEVREKLİ ÖĞRENCİ İL BİRİNCİSİ OLDU
DEVREKLİ ÖĞRENCİ İL BİRİNCİSİ OLDU