Advert
Advert
Advert

ULUSAL HANE ZİYARETLERİ DEVAM EDİYOR

Devrek'te ‘Ulusal Hane Ziyareti Programı’ tüm hızıyla devam ediyor.

ULUSAL HANE ZİYARETLERİ DEVAM EDİYOR
Bu içerik 511 kez okundu.
Advert

-Sercan KAPUSUZ-

  Devrek'te ‘Ulusal Hane Ziyareti Programı’ tüm hızıyla devam ediyor.

 Söz konusu program kapsamında Devrek Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İlçe Müdürlüğü personeli tarafından Devrek'in Çolakpehlivan Köyü'ne ziyaret gerçekleştirildi.

  Ziyarette Devrek Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İlçe Müdürlüğü personeli vatandaşların sorun ve taleplerini dinleyerek tek tek not aldı. 

  Proje kapsamında, sosyal desteklere erişimde zorlanan yaşlı, engelli ve çocuklu ailelerin de belirleneceği, bunun yanı sıra sosyal yardımların çeşitlendirilmesi ve hizmetlerin sürekliliğinin sağlanmasının hedeflendiğini belirten Devrek Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İlçe Müdürü Mesut Özmekik;

  “Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi gereği Bakanlığımızca başlatılan Ulusal Hane Ziyareti Programı ilçemizde uygulanmaya başlanmıştır. Müdürlüğümüze bağlı Aile Sosyal Destek Personelimiz (ASDEP), tarafından İlçeMüdürlüğümüzden düzenli veya süreli yardımlardan faydalanan vatandaşlarımızın hanelerine ziyaret gerçekleştirmekteyiz.

   ASDEP personelimiz Bakanlığımızın arz odaklı hizmet anlayaşı gereği sosyal desteklere erişmekte zorlanan haneleri de (engelli, yaşlı, çocuklu aileler vb) tespit etmek üzere Ulusal Hane Ziyaretlerine İlçemize bağlı Çolakpehlivan Köyümüzde devam etmiştir. Personelimiz oradaki vatandaşların sorun ve taleplerini dinleyerek tek tek not aldı. Alınan bu notlar çerçevesinde çalışmalaırımızı gerçekleştireceğiz.  "dedi.

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
TAKSİCİ ESNAFINDAN BAŞKAN BOZKURT’A TEŞEKKÜR
TAKSİCİ ESNAFINDAN BAŞKAN BOZKURT’A TEŞEKKÜR