Advert
Advert
Advert

KÖPRÜ İÇİN KAZIKLAR ÇAKILIYOR

"Devrek Çayı TOKİ Köprüsü" için fore kazık çalışmaları başladı.

KÖPRÜ İÇİN KAZIKLAR ÇAKILIYOR
Bu içerik 1620 kez okundu.
Advert

  -Sercak KAPUSUZ-

  "Devrek Çayı TOKİ Köprüsü" için fore kazık çalışmaları başladı.

   Devrek Meslek Yüksekokulu (DMYO) ile Zonguldak-Ankara asfaltını birleştirecek olan bölge halkının da uzun zamandır beklediği köprünün yapım ihalesinin tamamlanmasının ardından köprü inşaatı için  fore kazık makinesi beton kazık çakma işlemine başladı. Temelleri 96 fore kazık çakılarak yapılacak olan köprü yaklaşık 5 ayda tamamlanacak.

   Devrek İsmetpaşa Mahallesi Çay-Saraçoğlu Tesisleri mevkiinde Devrek Çayı üzerine DSİ tarafından kurulan "Devrek Çayı TOKİ Köprüsü", Devrek Meslek Yüksekokulu Okulu ile Ankara asfaltını birbirine bağlayacak. Köprü Devrek şehir merkezi ile TOKİ Evleri, İsmetpaşa Mahallesi ve Yüksekokulun bağlantısını kısaltacak. Bu geçişin sağlanabilmesi için 85,60 metre uzunluğunda, 13 metre genişliğinde, 4 ayaklı ve 3 açıklıklı olacak olan "Devrek Çayı TOKİ Köprüsü" için 96 adet fore kazık çakılacak.

   "Devrek Çayı TOKİ Köprüsü" için yapılan ihalesinin ardından yüklenici firma BNB İnşaat iş başı yaptı. Alanda yapılan fizibilite çalışmalarının ardından köprünün yapımına başlayan BNB İnşaat'ın 5 ay içinde köprüyü yapması planlanıyor. 85,60 metre uzunluğunda, 13 metre genişliğinde olacak köprünün yapım çalışmasının başlaması bölge sakinleri tarafından da sevinçle karşılandı.

  Bölge halkının da uzun zamandır beklediği "Devrek Çayı TOKİ Köprüsü"nün yapımının fore kazık işlemiyle başlandığını duyuran BNB İnşaat Proje Müdürü Mehmet Çokünlü;

   “Yapılan ihale sürecinin sonrasında yüklenici firma olarak aldığımız 'Devrek Çayı TOKİ Köprüsü' için yapılan zemin çalışmalarının ardından fore kazık makinesi ilk kazıkları çakmış bulunmaktadır.

   Tasarlandığında 2 açıklı, 3 ayaklı, 17 metre genişliğinde ve 60 metre uzunluğunda yapılması planlanan köprü yaptığımız zemin etütlerinin ardından DSİ'nin istekleri doğrultusunda, vatandaşlarımızın da güvenliği ve köprünün uzun ömürlü olabilmesi için 85,60 metre uzunluğunda, 13 metre genişliğinde, 4 ayaklı ve 3 açıklıklı olarak yeniden tasarlandı.

   Yeniden tasarlanan köprü için 96 adet fore kazık kullanılacak. 96 adet fore kazık çakma işlemi için fore kazık makinesi ise çalışmalarına başladı. Dün çalışmalarına başlayan fore kazık makinesi 4 adet kazık çakma işlemini başarılı bir şekilde tamamladı. Çalışma süreci boyunca herhangi bir olumsuzlukla karşılaşmazsak yaklaşık 5 aylık bir süreç içinde köprüyü tamamlayarak vatandaşımızın kullanımına açmayı hedefliyoruz."dedi.

     

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
BAŞKAN BOZKURT, YARIN ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLAYACAK
BAŞKAN BOZKURT, YARIN ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLAYACAK
İHALESİ YAPILDI KÖPRÜ YAPILACAK
İHALESİ YAPILDI KÖPRÜ YAPILACAK