Advert
Advert
Advert

YATIRIMCIYA YER BULAMIYORUZ

Vali Mustafa Tutulmaz, Devrek'e geldi.

  YATIRIMCIYA YER BULAMIYORUZ
Bu içerik 539 kez okundu.
Advert

 -Sercan KAPUSUZ-

  Vali Mustafa Tutulmaz, Devrek'e geldi.

  Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz Devrek’te ziyaretler ve incelemelerde bulundu. Bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere Devrek'e gelen Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz Devrek TSO'yu ve Devrek Kaymakamlığını ziyeret etti.

  Devrek'te bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulunan Vali Tutulmaz, Devrek ziyaretine Çolakpehlivan Köyü'nde Kızılcık ağacı dikim programı ile başladı. Burada yapılan Kızılcık ağacı dikiminin ardından Vali Tutulmaz ve beraberindeki heyet  seçimler sonrasında görev alan Devrek TSO Yönetim Kurulu  Başkanı Abdullah Başoğlu, yönetim kurulu ve meclis üyelerine hayırlı olsun  ziyaretinde bulundu.

    Ziyarette; Zonguldak Valiliğinin himayelerinde, Devrek Ticaret ve Sanayi Odası’nın öncülüğünde yürütülen projeler ile bölgenin sorunları istişare edilirken Filyos projesi ile bölgenin yeni iş sahalarına sahip olacağını belirten Vali Tutulmaz;

   "2 buçuk sene önce bölgemizde bulunan OSB'lerin üçte biri boştu. Yatırımcıya gel dediğimizde gelmiyordu. Doğalgazın bulunmasıyla bereber yatırmcı için cazibe merkezi oldu. Şuan yatırımcı yer istiyor ama yer veremiyoruz. Bugün 100 tane sanayi parseli olsun iki ay içinde biter.

  Yatırımcının buraya gelemesi demek yeni iş kollarının ve iş sahalarının gelmesi demek. Buda odalara kayıtlı olan üyelerin artması demek. Ayrıca yeni gelen yatırımcılar bölge halkı ve mevcut yatırımcıların ekonomisinide canlandıracak. bunu göz önünde bulundurarak yatırımcıları için yer bulma konusunda çalışmlarımız devam ediyor." dedi

   Devrek Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Başoğlu; “Valimiz Sayın Mustafa Tutulmaz’a nazik ziyaretleri için teşekkür ediyorum. Yeni dönemde Sayın Valimizin önderliğinde çok güzel işler yapacağız. Bu vesile ile birlikte yürüttüğümüz projeleri istişare etme fırsatı bulduk. Sayın Valimize Devrek'e yapmış olduğu katkılar ve nazik ziyaretleri için teşekkür ediyoruz” dedi

  Yaptığ ziyaretlerine Devrek Kaymakamlığı ile devam eden Vali Tutulmaz, Kaymakam Ümit Altay’a iade-i ziyarette bulundu. Kaymakam Altay,kaymakamlığın çalışmaları ve projeleri hakkında Tutumaz’a bilgi verdi. Ayrıca Vali Tutulmaz Kaymamaklık ziyareti esnasında geçtiğimiz günlerde Devrek'te otizm farkındalığı etkinliği yapan Sibel Toplu'nunda projesini inceledi. Vali Tutulmaz porje konusunda gerekli kurmlarla iletişime geçerek destek verilmesi gerekiyorsa valilik olarak projeye destek vermeye hazır olduklarını belirtti.

  Daha sonra Akçasu Köyüne geçen Vali Tutulmaz, burada Su Açılışı Programına katıldıktan sonra Yeşilköy ve Müstakimler Köyü'nde vatandaşla buluştu.

   Vali Tutulmaz'ın Devrek ziyaretine başta Devrek Kaymakamı Ümit Altay,  İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Cezmi Yalınkılıç, İl Emniyet Müdürü Fahri Aktaş, il genel meclisi üyeleri, kamu kurum ve kuruluşların il ve ilçe müdürleri, eşilik etti.

 

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
“SEFER ORUÇ’U ŞİDDETLE KINIYORUZ”
“SEFER ORUÇ’U ŞİDDETLE KINIYORUZ”
KIZILAY BAŞKANINA BAK!
KIZILAY BAŞKANINA BAK!