Advert
Advert
Advert

KAR GELİYOR

Meteoroloji Genel Müdürlüğü ; Zonguldak ve çevre illerde hava sıcaklığının 6-12 derece azalarak mevsim normallerinin altına inmesi yönünde tahminde bulundu.

KAR GELİYOR
Bu içerik 586 kez okundu.
Advert

Meteoroloji Genel Müdürlüğü ; Zonguldak ve çevre illerde hava sıcaklığının 6-12 derece azalarak mevsim normallerinin altına inmesi yönünde tahminde bulundu. Diğer yandan iç ve yüksek kesimlerde, yer yer karla karışık yağmur ve kar yağışlarının beklendiği de kamuoyuna bildirildi.Meteorolojiden yapılan açıklama şöyle;

“19.12.2022 Pazartesi günü ülkenin kuzeybatı kesimlerinden başlayarak Karadeniz üzerinden gelen soğuk havanın etkisine gireceği tahmini ediliyor.Hava sıcaklıklarının Düzce, Zonguldak, Bartın, Bolu, Karabük, Çankırı, Kırıkkale illerinde 6-12 derece azalarak mevsim normallerinin altına inmesi, Çarşamba günü kuzeybatı kesimlerden başlayarak tekrar artması bekleniyor.

Soğuk havayla birlikte Karadeniz’in iç ve yüksek kesimlerinde, yer yer karla karışık yağmur ve kar yağışlarının görülmesi bekleniyor.

Hafta başında ülkemizi etkilemesi beklenen soğuk hava, ve yer yer kar yağışlarına karşı dikkatli ve tedbirli olunması, Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün hazırlayacağı rapor ve uyarıların takip edilmesi önem arz etmektedir.”

 

 

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
DEVREK BELEDİYESİ HALK OYUNLARI ÇALIŞMALARIBAŞLADI
DEVREK BELEDİYESİ HALK OYUNLARI ÇALIŞMALARIBAŞLADI
AKMAN VE AHLAT KİTAPLARINI İMZALAYACAK
AKMAN VE AHLAT KİTAPLARINI İMZALAYACAK