Advert
Advert
Advert

VALİ TUTULMAZ YENİ YILI KUTLADI

Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz, yeni yıl nedeniyle bir mesaj yayımladı.

VALİ TUTULMAZ YENİ YILI KUTLADI
Bu içerik 317 kez okundu.
Advert

Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz, yeni yıl nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Vali Mustafa Tutulmaz’ın mesajı şöyle: “İlimizin çehresinin her geçen gün değişmesine, güzelleşmesine, şahit olduğumuz, devletimizce uygulamaya konulan proje, yatırım ve çalışmaların hız kazandığı 2022 yılını geride bırakırken 2023 yılını karşılamanın heyecan ve sevincini yaşıyoruz.

Yeni başlangıçlar, yeni fırsatlar, yeni umutlarla gireceğimiz yeni yılda;

Ülkemizin 3. Büyük limanı olma özelliği taşıyan Filyos Limanının tamamlanması, enerji bağımsızlığımızı sağlayacak, yüzyılın projesi Karadeniz gazının,  Cumhuriyetimizin 100.Yılı olan 2023 yılında, Filyos’ta % 80’i tamamlanan doğalgaz işleme tesisiyle ana hatta bağlanarak milletimizle buluşturulacak olması,

Bunun yanı sıra kurulum ve alt yapı çalışmaları hızla devam eden Organize Sanayi Bölgeleri, yol çalışmaları ve Bakanlıkların ilimize ve bölgemize yönelik yeni yatırımları ile birlikte hareketlilik çok daha hızlanacak, gözler ilimize çevrilecek, rağbet görecektir.

%85‘i yurtdışı seferleri olmak üzere 100.000 yolcu kapasitesine ulaşan Zonguldak Havalimanı da ilimiz ve bölgemizin turizm dahil her konuda cazibe merkezi olmasında önemli yer tutmaktadır.

Proje ve yatırımların artarak devam edeceği 2023 yılında ilimiz için çok önemli olduğuna inandığımız turizm alanında da çalışmalarımız bir program dahilinde yürütülmektedir.

2022 yılında yeni düzenlemesi ile hizmete sunulan Eğitim Ocağı, Maden Müzesi, Gökgöl Mağarası ile birlikte yapımı halen devam eden Üzülmez Kültür Vadisi inşaatının da bitirilmesi ile bölge turizm alanında bütünlük arzeden bir destinasyon olacaktır.

İlimize zenginlik katacak olan ve Karadeniz kıyısındaki ilk Jeopark olma hedefi ile çalışmalarını yürüttüğümüz, Unesco Küresel Jeopark Ağına adaylık süreci başlayan Zonguldak Kömür Jeoparkı projesinde de hızla yol alınmaktadır.

İlimizin ekonomik, sosyal, kültürel gelişimine, tanıtımına büyük yarar sağlayacağını düşündüğümüz yeni projeler üretmek, aziz vatandaşlarımıza hızlı, etkin ve kaliteli hizmet sunmak için tüm kamu kurum ve kuruluşlarımızla birlikte koordinasyon ve işbirliği içerisinde çalışmaya içtenlikle devam edeceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle 2023 yılının ülkemize, aziz milletimize, tüm insanlığa, öncelikle barış olmak üzere sağlık, huzur ve mutluluk getirmesini, bütün beklenti ve umutların gerçekleşmesini temenni ediyor, saygıdeğer halkımızın, tüm çalışanlarımızın, çalışma arkadaşlarımın, kolluk görevlilerimizin ve basın mensuplarımızın yeni yılını en kalbi duygularımla kutluyor, sevgi ve saygılar sunuyorum."

 

 

 

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
175 NÜFUSLU KÖYE 9 MUHTAR ADAYI
175 NÜFUSLU KÖYE 9 MUHTAR ADAYI
İBRAHİM TIĞ’DAN SÖYLEŞİ VE İMZA GÜNÜ
İBRAHİM TIĞ’DAN SÖYLEŞİ VE İMZA GÜNÜ