Advert
Advert
Advert

DEVREK, TÜRK SANAT MÜZİĞİ'NE DOYDU

Devrek'te vatandaşlar Türk Sanat Müziği'ne doydu.

   DEVREK, TÜRK SANAT MÜZİĞİ'NE DOYDU
Bu içerik 535 kez okundu.
Advert

   -Sercan KAPUSUZ-

    Devrek'te vatandaşlar Türk Sanat Müziği'ne doydu.

   Devrek'te, MEB Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğünün “Şarkılar Bizi Söyler, Biz De Şarkı Söyleriz” projesi kapsamında Devrek Halk Eğitimi Merkezi tarafından düzenlenen Türk Sanat Müziği Konseri büyük beğeni topladı.

  Devrek Kaymakamlığı, Devrek İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Devrek Halk Eğitim Merkezi işbirliğiyle MEB Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğünce Başlatılan "Şarkılar Bizi Söyler Biz de Şarkıları Söyleriz"  projesi doğrultusunda Devrek Halk Eğitimi Merkezi bünyesinde Şef Bora Godri'nin koordinesinde Türk Sanat Müziği Korosu konserini Devrek Atatürk Kültür Merkezi'nde gerçekleştirdi.

    Devrek Atatürk Kültür Merkezi'nde düzenlenen konsere Devrek Kaymakamı Ümit Altay, Devrek İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Emrah Dinar, Devrek İlçe Milli Eğitm Müdürü Ercan Kahaya, Çaycuma Milli Eğitim Müdürü İsmail Baş, Devrek Halk Eğitim Merkezi Müdürü Yaşar Özlüoğlu, Gökçebey Halk Eğitim Merkezi Müdürü Satılmış Erenoğlu, bazı STK temsilcileri, okul müdürleri ile çok sayıda sanatsever katıldı.  

  Sunuculuğunu Emine Basan'ın yaptığı ve Şef Bora Godri yönetimindeki konserde müzikseverler coşku dolu bir gece yaşadı. Türk müziğinin değişik makamlarından oluşan ve sevilen 19 farklı eserin seslendirildiği konserde dinleyiciler de zaman zaman şarkılara eşlik ederek eğlenceli zaman geçirdi. Koroda yer alan koristler izleyicilerden büyük alkış aldı.

    İzleyenlerin beğenilerini alkışlarıyla gösterdiği konser sonunda sahneye çıkan Devrek Kaymakamı Ümit Altay, koro şefi Bora Godri ve koro üyelerine teşekkür ederek çiçek takdim ederken;

  “İyi ki geldiniz iyi ki geldik. Bu gece harika bir müzik ziyafetine eşlik ettik. Ben kendi adıma Türk Sanat Müziği'ne doydum, çok keyif aldım bu gece. Uzun zamandır bu kadar güzel bir etkinlik, bu kadar güzel bir konser yaşadığımı hatılamıyorum. Başta Bora hocam olmak üzere bütün koro üylerimize ben emeklerine,ağızlarına sağlık diyorum. Bora hocam geldiği güden itibaren fark yaratan bir çalışma içerisinde. Bu çalışmlarıyla da Halk Eğitim Müdürlüğü'ndeki etkinliklere bir hareket getirdi. Bu gecenin düzenlenmesinde emeği geçenlere çok teşekkür ediyorum. ” dedi.

    Ayrıca korist Atike Hançerli de emeklerinden dolyı Şef Bora Godri'ye Türk Sanat Müziği Korosu adına çiçek takdim etti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
BAŞKAN BOZKURT, YARIN ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLAYACAK
BAŞKAN BOZKURT, YARIN ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLAYACAK
İHALESİ YAPILDI KÖPRÜ YAPILACAK
İHALESİ YAPILDI KÖPRÜ YAPILACAK