Advert
Advert
Advert

DEVREK'TE 6 BİN 527 ÖĞRENCİ KARNE ALDI

2022-2023 eğitim öğretim yılının yarıyıl tatili bugün başladı

DEVREK'TE 6 BİN 527 ÖĞRENCİ KARNE ALDI
Bu içerik 598 kez okundu.
Advert

-Sercan KAPUSUZ-

   2022-2023 eğitim öğretim yılının yarıyıl tatili bugün başladı. Türkiye genelinde resmi ve özel okullarda yaklaşık 19 milyonu aşkın öğrenci ve 1 milyona yakın öğretmen bugün tatile çıktı. Devrek'te ise 23 okulda 6 bin 527 öğrenci ve 462 öğretmen bugün tatile çıktı.

   2022-2023 eğitim öğretim yılı birinci döneminin son ders zili bugün Türkiye'deki tüm okullarda olduğu gibi Devrek'tede çaldı. Devrek'te karne heyecanı yaşayan İlkokul, ortaokul ve lise öğrencileri karnelerine kavuştu.  Öğrenciler 5 ay boyunca en iyi ortalamayı yapmak için çaba sarf ettikkleri emeklerinin karşılığını karnelerinde aldıkları notlar ve belgelerle kutladı. Öğrenciler karnelerini öğretmenlerinden teslim aldı.

  Devrek İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan Kahya, Şube Müdürleri Özkan Poyraz ve Muhammet Atlı'da Gazi Ortaokulu'nda karne törenine katıldı. Kahya öğrencilere karneleriyle birlikte kitap verdi.

  Ercan Kahya karne töreninde yaptığı konuşmasında;  "2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı birinci dönemini bugün tamamlamış bulunuyoruz.  Öğrencilerimizi yarınlara güçlü bir şekilde hazırlayan öğretmenlerimize özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum. Öğrencilerimizi yarınlara hazırlarken ortaya koyduğunuz özveri, her türlü takdirin üzerindedir. Sizlerin de iyi tatil dönemi geçirmenizi temenni ediyorum.

 Sizler ülkemizin geleceği, evlerimizin neşesi, milletimizin saygın birer ferdisiniz. Aldığınız karne sadece dönem boyunca yaptığınız çalışmaların ve sergilediğiniz çabanın bir belgesidir. Önemli olan yarınlara hazırlandığınız bu günlerde eksiklerinizi görmeniz ve çalışmaya devam etmenizdir. Çalışmalarınızın karşılığı olan karne heyecanınızı ben de paylaşıyor, sizlerle birlikte aynı sevinci yaşıyorum.

   Hayatın çok güzel bir kitap olduğunu göz ardı etmeden tatilinizi dinlenerek, kitap okuyarak, kültürel, sosyal ve sportif faaliyetlere katılarak geçirmenizi arzu ediyorum. Hepinize sağlıklı, mutlu ve huzurlu tatiller diliyorum.

  Bu duygu ve düşüncelerle 2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı birinci dönemini tamamladığımız bugünde, sevgili öğrencilerimizi, değerli meslektaşlarımızı ve kıymetli velilerimizi kutluyor, saygı ve sevgilerimi sunuyorum.  Sağlıklı ve huzurlu bir şekilde dinlenmiş olarak ikinci dönemde tekrar buluşmak ümidiyle. İyi tatiller." dedi.

  Öğrenciler karne sevinci yaşarken velileri de okul önlerinde çocuklarının sevinçlerine ortak oldu. Ayrıca veliler çocuklarının karnelerini e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi üzerinden görüntülenebiliyor. Sisteme giriş yaparak karne notu ve takdir-teşekkür bilgilerini sorgulayabilirsiniz.

    E-OKUL VBS GİRİŞ NASIL YAPILIR?

    E-Okul sistemi ile birlikte dönem notları kolaylıkla görüntülenebilmektedir. Öğrenciler ve velilerin yakından takip ettiği e-Okul sistemine giriş https://eokulyd.meb.gov.tr/ üzerinden gerçekleştiriliyor. Bu sayfada iki giriş ekranı yer alıyor. Öğrenciler ve velilerin e-Okul sistemini kullanabilmesi için bu iki panelden "Veli Bilgilendirme Sistemi" başlıklı alana gereli bilgileri girmeleri gerekiyor. Öğrenci T.C. Kimlik Numarası ve öğrenci okul numarası ile birlikte sisteme giriş yapılabiliyor.

    YARIYIL KAÇ GÜN SÜRECEK?

  Öğrenciler 20 Ocak Cuma günü karnelerini alacak. MEB tarafından duyurulan 2022-2023 eğitim ve öğretim ylı takvimine göre, ara tatil  23 Ocak - 3 Şubat 2023 tarihleri arasında yapılacak. Tatil hafta sonu dahil olmak üzere 16 gün sürecek.

 "KIŞ OKULLARI UYGULAMASI BAŞLIYOR"

  Milli Eğitim Bakanlığı yaz okullarının ardından bu yıl ilk kez yarıyıl tatilinde kış döneminde uygulanacak ücretsiz kurslar açmaya hazırlanıyor. Bilim, Sanat, Matematik ve İngilizce olmak üzere 4 alanda eğlenceli ve yenilikçi öğrenme yaklaşımlarını içeren ücretsiz kurslar 21 Ocak tarihinde başlayacak ve 5 Şubat Pazar gününe kadar sürecek.

 Öğrenciler 2 haftalık yarıyıl tatilinde toplam 40 saat kurs alabilecek. Matematik ve İngilizce derslerinde açılacak kurslar 4. sınıftan 12. sınıfa kadar olan öğrenciler için uygulanacak. Öğrenciler ve öğretmenler bulundukları illerde açılan kurslardan yararlanabilecek.

 MEB 2022-2023 EĞİTİM ÖĞRETİM TAKVİMİ

Okullarda eğitim öğretim faaliyetleri 12 Eylül 2022’de başladı.

İlkokul ortaokul ve lise öğrencileri ilk ara tatilini 14-18 Kasım’da yaptı.

MEB takvimine göre yarıyıl tatili 23 Ocak-03 Şubat tarihleri arasında yapılacak.

İkinci dönem ara tatili 17-20 Nisan tarihleri arasında uygulanacak.

2022-2023 eğitim öğretim yılı 16 Haziran'da sona erecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
175 NÜFUSLU KÖYE 9 MUHTAR ADAYI
175 NÜFUSLU KÖYE 9 MUHTAR ADAYI
İBRAHİM TIĞ’DAN SÖYLEŞİ VE İMZA GÜNÜ
İBRAHİM TIĞ’DAN SÖYLEŞİ VE İMZA GÜNÜ