Advert
Advert
Advert

HASTALAR İÇİN GLÜTENSİZ EKMEK ÜRETİLİYOR

Çaydeğirmeni Belediyesi gulitensiz, artizanlı, yaban mersinli ve haşhaş ekmek üretti.

HASTALAR İÇİN GLÜTENSİZ EKMEK ÜRETİLİYOR
Bu içerik 835 kez okundu.
Advert

  -Sercan KAPUSUZ-

  Çaydeğirmeni Belediyesi gulitensiz, artizanlı, yaban mersinli ve haşhaş ekmek üretti.

  Çaydeğirmeni Belediye Başkanı Satılmış Gebeş'in girişimleri doğrultusunda belediyenin ekmek fırınında vatandaşların sağlığı düşünülerek ekşi mayalı, siyez unlu , yaban mersinli, haşhaşlı, kekikli, biberiyeli, chia tohumlu ve  çeşitli artizanlı gulitensiz ekmek üretimi yapıldı. Üretilen ilk yaban mersinli ve haşhaşlı 3 adet numune ekmek  Başkan Gebeş'e ulaştırıldı.

  Çaydeğirmeni Belediye Başkanı Satılmış Gebeş Halk Ekmek Fabrikasında incelemelerde bulunarak son teknoloji modern cihazlarla donatılan fabrikada ekmek üretiminin startını verdi. Halk Ekmek Fabrikasındaki çalışmaları incelemesinin ardından değerlendirmelerde bulunan Çaydeğirmeni Belediye Başkanı Satılmış Gebeş Halk ekmek fabrikasında ekşi mayalı, siyez unlu , yaban mersinli, haşhaşlı, kekikli, biberiyeli, chia tohumlu ve çeşitli artizanlı gulitensiz ekmek deneme üretiminin başladığını ve 15 gün sonra seri üretime geçileceğini aktardı.

   Çaydeğirmeni için çok önemli bir hizmeti daha kazandırdıklarını ifade eden Başkan Gebeş, “Kendi tesisimizde kendi elemanlarımızla bu üretimi yapmaktayız. Çaydeğirmeni'miz için önemli bir hizmetti halkımız bunu bekliyordu.

   BAKKA, Bülent Ecevit Üniversitesi ve Belediyemiz tarafından ortaklaşa yürütülen bu projeyle ilk artizan ekmek fırını Çaydeğirmeni’nde hizmete açıldı. Çaydeğirmeni Belediyesi olarak başvurduğumuz  'Çaydeğirmeni’nde Artizan Ekmek Üretiyoruz, Sağlıkla Kalkınıyoruz' projesi Zonguldak ilinden yapılan 14 başvuru içinde kabul edilen 2 projeden biri olmuştur.

  Proje kapsamında Belediye Mülkiyetinde olan taşınmaz Artizan ekmek fırınına dönüştürülerek burada eğitim alan 25 kursiyer bayan tarafından ekşi mayalı, siyez unlu , yaban mersinli, haşhaşlı, kekikli, biberiyeli, chia tohumlu ve çeşitli artizanlı gulitensiz ekmek deneme üretimi başladı. Yapılan deneme üretimlerinin neticelerileri ile 15 gün sonra seri üretime geçmeyi düşünüyoruz

   Üretilen diğer ekmeklerin yanıdna cevizli,bedemli,fındıklı,ay çekirdekli ve damla çikolatalı vs gulitensiz artizanlı ekmek üretimi de yapılacak. Ayrıca hizmete açtığımız bu fırınımızda mor ekmek, şeker hastalarına, çölyaka hastalarına, glütensiz ekmek üretimi yapıyoruz. Bu fabrika halkımıza hizmet edecek ve sağlıklı ekmek imalatımız sürecek. Çaydeğirmeni'mize hayırlı uğurlu olsun.” İfadelerine yer verdi.

 

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
DEVREK BELEDİYESİ HALK OYUNLARI ÇALIŞMALARIBAŞLADI
DEVREK BELEDİYESİ HALK OYUNLARI ÇALIŞMALARIBAŞLADI
AKMAN VE AHLAT KİTAPLARINI İMZALAYACAK
AKMAN VE AHLAT KİTAPLARINI İMZALAYACAK