Advert
Advert
Advert

"SOFRA" DEVREKLİLER'LE BULUŞTU

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD), tiyatroseverleri “Sofra” adlı eserle buluşturdu.

Bu içerik 382 kez okundu.
Advert

    -Sercan KAPUSUZ-

   Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD), tiyatroseverleri “Sofra” adlı eserle buluşturdu.

   ADD Devrek Şubesinin düzenlediği tiyatro etkinliğinde, Tiyatro Dembedem'in "Sofra" oyunu büyük ilgi gördü. 

   Cumhuriyetin 100. yılı anısına hazırlanan projeyi başarıyla oyunlaştıran Utku Özçalcı’nın oyunu Devrek Atatürk Kültür Merkezi (AKM)’nde Devrekli tiyatro sevenlerle buluştu. Tiyatro Dembedem Grubu tarafından sahnelenn  “Sofra” oyununda yönetmen Utku Özçalcı yazıp oynadı.

   Salonu hınca hınç dolduran Devrekli vatandaşlar oyun boyunca duygu dolu anlar yaşadı. İki seans olarak tasarlanan oyunda, “Atatürk ne istemişti, biz neleri yapmadık?” konusunun  işlendiğini belirten ADD Devrek Şube Başkanı Tülay Karademir,

   "Ülkemizin Kurucusu Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün sofrasını konu edinen bu oyunu Cumhuriyetimizin 100.yılında halkımızla buluşturmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Atatürkçü Düşünce Derneği DevrekŞubesi olarak düzenlediğimiz tiyatro etkinliğimizde Tiyatro Dembedem oyuncularının sergilediği 'SOFRA' adlı oyuna gelerek bizlere destek olan tüm sanat sever halkımıza ve Tiyatro Dembedem Genel Sanat Yönetmeni değerli oyuncumuz Sayın Utku Özalçı ve ekibine sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz."dedi.

  Oyun sonunda ADD Devrek Şubesi Başkanı Tülay Karademir Utku Özçalcı'ya çiçek takdim etti.

 

 

 

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
TAKSİCİ ESNAFINDAN BAŞKAN BOZKURT’A TEŞEKKÜR
TAKSİCİ ESNAFINDAN BAŞKAN BOZKURT’A TEŞEKKÜR