Advert
Advert
Advert

GÖNÜLLÜ MADENCİLER YOLA ÇIKTI

Türkiye Taşkömürü Kurumu’nda (TTK), tahlisiye ve gönüllü maden işçilerinden oluşan ekiplerin AFAD koordinesinde deprem bölgelerine sevkine devam ediliyor.

GÖNÜLLÜ MADENCİLER YOLA ÇIKTI
Bu içerik 461 kez okundu.
Advert

Türkiye Taşkömürü Kurumu’nda (TTK), tahlisiye ve gönüllü maden işçilerinden oluşan ekiplerin AFAD koordinesinde deprem bölgelerine sevkine devam ediliyor. GMİS Genel Başkanı Hakan Yeşil, şu ana kadar 572 maden işçisinin deprem bölgelerine gönderildiğini ifade ederek, “Tahlisiye ve gönüllü maden işçilerimiz depremzede vatandaşlarımız için kenetlenmiş durumda. Talep geldikçe ekiplerimiz yola çıkıyor. Son verilere göre sabah vardiyasıyla birlikte toplam 752 arkadaşımızı deprem bölgesine yola çıkmış şekilde planlama yapıldı. Talebe göre bu sayı artabilir.” dedi.

Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genel Başkanı Hakan Yeşil, maden işçilerinin deprem bölgelerindeki arama ve kurtarma çalışmalarına katılmak üzere yola çıkmaya devam ettiğini açıkladı. Yeşil, oluşturulan kriz masasında deprem bölgelerine gönüllü olarak gitmek isteyen birçok maden işçisinin ismini yazdırdığını söyledi. Şu ana kadar toplam 572 maden işçinin deprem bölgesine yönlendirildiğini ifade eden Yeşil, “Tahlisiye ve gönüllü maden işçilerimiz depremzede vatandaşlarımız için kenetlenmiş durumda. Talep geldikçe ekiplerimiz yola çıkıyor. 180 işçimiz daha sabah vardiyasıyla birlikte yola çıkması planlandı. Şu an toplam 752 arkadaşımızın deprem bölgesine yola çıkmış şekilde planlaması yapıldı. Talebe göre bu sayı artabilir. Kurumumuz AFAD ile koordine halindedir. Maden işçimize bu dayanışma için teşekkür ediyorum. Talep oldukça arkadaşlarımız bölgelere giderek kurtarma çalışmalarına katılacaklar.” dedi.

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
DEVREK BELEDİYESİ HALK OYUNLARI ÇALIŞMALARIBAŞLADI
DEVREK BELEDİYESİ HALK OYUNLARI ÇALIŞMALARIBAŞLADI
AKMAN VE AHLAT KİTAPLARINI İMZALAYACAK
AKMAN VE AHLAT KİTAPLARINI İMZALAYACAK