Advert
Advert
Advert

GMİS YÖNETİMİ YOLA ÇIKIYOR

Genel Maden İşçileri Sendikası'nın(GMİS) yeni yönetimi deprem bölgesine gidiyor.

GMİS YÖNETİMİ YOLA ÇIKIYOR
Bu içerik 336 kez okundu.
Advert

Genel Maden İşçileri Sendikası'nın(GMİS) yeni yönetimi deprem bölgesine gidiyor.

GMİS Genel Başkanı Hakan Yeşil, Genel Başkan Yardımcısı İsa Mutlu, Genel Sekreter Yener Arslanbuğa, Eğitim ve Teşkilatlandırma Sekreteri Tayfun Demir ve Mali Sekreteri Yalçın Yiğit, deprem bölgesi Hatay'ın Kırıkhan ilçesine gidiyorlar.

Genel Başkan Hakan Yeşil, gazetecilere yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Depremin üçüncü günündeyiz ve tüm Türkiye’nin başı sağ olsun. Vefat edenlere Allah’tan rahmet yaralılara da şifalar diliyoruz.10 ilimizi kapsayan bir deprem yaşadık ve çok da iyi bir durum yok ortada. Deprem anından itibaren ilk etapta tecrübeli tahlisiye arkadaşlarımızı deprem bölgesine gönderdik. Devamında 500 gönüllü madenci gitmek için taleplerini bildirdiler. Görünen o ki ne 500, ne 1000 ne de 1500 o bölge çok büyük bir alan olduğu için kurtarılmayı bekleyen çok sayıda insan var. Enkazdan çıkarılması gereken çok sayıda canlar var. Dün itibari ile 1801 deprem bölgesindeydi. Devamında ise 625 arkadaşımız daha onlara katıldı. İtibari ile bölgede 2426 madenci arkadaşımız arama kurtarma çalışmalarını sürdürüyorlar. Madencilerimiz onlarca insanı enkaz altından canlı almayı başardılar. Gece, gündüz demeden arkadaşlarımız enkazlardan kurtarmak için kendi hayatlarını hiçe sayarak canla başla çalışıyorlar. Ben buradan tüm madenci kardeşlerime teşekkür ediyorum. Onların hepsine minnettarız. Bugün itibari ile 800 madencimiz bölgeye intikal ettirilecek. Toplamda 3226 sahada araba kurtarma çalışmalarına katılacaklar.

Biz de madenci arkadaşlarımıza katılmak üzere Adıyaman, Hatay, ve diğer bölgelerde arkadaşlarınızı destek vermek için deprem bölgesine gidiyoruz. Ülke olarak çok zor bir dönemden geçiyoruz, millet olarak birbirimize destek olma zamanıdır. Bu işin artık iktidarı ve muhalefeti yok. Çok büyük alanda ve çok büyük bir yıkımla karşı karşıyayız. Biz Genel Maden işçileri Sendikası ve madenciler olarak elimizden geleni yapıyoruz ve yapmaya da devam edeceğiz."

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
175 NÜFUSLU KÖYE 9 MUHTAR ADAYI
175 NÜFUSLU KÖYE 9 MUHTAR ADAYI
İBRAHİM TIĞ’DAN SÖYLEŞİ VE İMZA GÜNÜ
İBRAHİM TIĞ’DAN SÖYLEŞİ VE İMZA GÜNÜ