Advert
Advert
Advert

YERİNE ULAŞTIĞI GÜN GİBİ ORTADA

Devrek Belediyesi, medyada depremzedelere gönderilen yardımların yerine ulaştırılması hususunda çıkan haberlere açıklık getirdi

YERİNE ULAŞTIĞI GÜN GİBİ ORTADA
Bu içerik 955 kez okundu.
Advert

   -Sercan KAPUSUZ-

  Devrek Belediyesi, medyada depremzedelere gönderilen yardımların yerine ulaştırılması hususnda çıkan haberlere açıklık getirdi.

  Söz konusu haberlerde, "Yardımlar yerine ulaştı mı?, Siz yardımları nereye yaptınız? " iddiaları ortaya atılmıştı. Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt yardımların AFAD yetililerinin doğrultusunda yönlendirilerek ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldığı bildiren bir açıklama yaparak kamuoyunu bilgilendirdi.

   Başkan Bozkurt açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

  "Bugün sosyal medyada, Devrek Belediyesi tarafından başlatılan yardım kampanyasında saygıdeğer

Devreklilerin bağışlarıyla toplanan malzemelerin yerlerine ulaştırılması hususunda akıl dışı ve gerçeği yansıtmayan paylaşımlar yapılmıştır.

  İlçemizden yola çıkan yardım tırları İlçe Kaymakamlığımızın bilgisi dahilinde Kahramanmaraş  ili 12 Şubat İlçesine gönderilmiş olup oradaki AFAD Yetkilileri de tırları Dulkadiroğlu İlçesine yönlendirmiştir.

  Yardımların indirilmesi için yer gösterimi ve boşaltmayı yapacak kişiler de Dulkadiroğlu İlçesi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı görevlisince belirlenmiştir.

  Halkımızın kıymetli yardımlarını sağlıklı bir şekilde deprem bölgesine taşıdığımız gün gibi ortada iken, bugün bazı sosyal medya üzerinden belediyemizi karalamaya çalışarak siyasi rant elde etme çabalarını da halkımızın takdirine bırakıyoruz.

  Bu nedenle, deprem bölgesinde yaşamını yitiren yurttaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza da acil şifalar dilerken, bir kez daha deprem bölgesine yardımlarını esirgemeyen saygıdeğer halkımıza teşekkür ve minnetlerimi sunuyorum."dedi.

 

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
2. TUR İÇİN GECE MASAİSİ DEVAM EDİYOR
2. TUR İÇİN GECE MASAİSİ DEVAM EDİYOR
GÜZELLİĞİN ADRESİ AÇILDI
GÜZELLİĞİN ADRESİ AÇILDI