Advert
Advert
Advert

DEPREM BÖLGESİ İÇİN YARDIM KERMESİ DÜZENLENDİ

Devrek'te depremden etkilenen vatandaşlar için yardım kermesi düzenledi

DEPREM BÖLGESİ İÇİN YARDIM KERMESİ DÜZENLENDİ
Bu içerik 493 kez okundu.
Advert

  -Sercan KAPUSUZ-

   Devrek'te depremden etkilenen vatandaşlar için yardım kermesi düzenledi

  Merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesi olan ve pek çok şehirde yıkıma yol açan depremin ardından Devrek Kaymakamlığı koordinasyonunda depremden etkilenen vatandaşlar için yardım kermesi düzenledi.

   Ev hanmlarının katkı sunduğu kermes Devrek Cumhuriyet Meydanı'nda yapıldı. 13-14 Şubat 2023 tarihlerinde devam edecekolan ve yoğun katılımın gözlendiği yardım kermesinde, ev hanımlarının  evlerinde hazırladıkları çiğ köfte, kurabiye, kek, pasta, tatlı ve salatalar satışa sunuldu. Buradan elde edilecek gelir ise depremzedelere gönderilmek üzere AFAD’a bağışlanacak.

   Düzenlenen kermese Devrek Kaymakamı Ümit Altay, Belediye Başkanı Çetin Bozkurt, Çaydeğirmeni Belediye Başkanı Satılmış Gebeş, Devrek Jandarma komutanı Yüzbaşı Emrah Dinar, Devrek İlçe Emniyet Müdrü Ömer Seyfi Paça, siyasi parti başkanları, daire müdürleri, stk üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

  Deprem bölgesinde neye ihtiyaç varsa yapmaya ve göndermeye devam edileceğini belirten Devrek Kaymakamı Ümit Altay;  

 "Yaklaşık bir haftadır ülkece yaşadığımız deprem felakatinin yaralarını sarmaya çalışıyoruz. Etnik kimlik, dini kimlik ve siyasi kimlik farketmeksizin bir bütün olarak ülkece, milletçe seferber olduk. İlk günden itibaren kimse desteklerini katkılarını esirgemedi. Elinden geleni yapmaya çalıştı ve yapmayada devam ediyor. Deprem bölgesinde neye ihtiyaç varsa yapmaya ve göndermeye devam edeceğiz.

   Tabi bir çok ihtiyacın karşılanmasında maddi destekte gerekiyor. İlçemizden gelen talepler doğrultusunda böyle bir kermesin düzenlenemesine karar verdik. Hanımlar uğraştşılar ürettiler. Mutfaklarında ellerinden geleni yaptılar. Bugün burada onların ürettikleri ürünlerden elede edilecek gelir deprem bölgesine gönderilecektir. ben katısı olan herkese teşekkür ediyorum."dedi

   İlçe Müftülüğü’nce depremde vefat edenlere ve yaralılara dualar okundu.

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
“SEFER ORUÇ’U ŞİDDETLE KINIYORUZ”
“SEFER ORUÇ’U ŞİDDETLE KINIYORUZ”
KIZILAY BAŞKANINA BAK!
KIZILAY BAŞKANINA BAK!