Advert
Advert
Advert

DEVREK'TE 100'E YAKIN DEPREMZEDE VAR

Devrek Kaymakamı Ümit Altay, Devrek'te 100'e yakın depremzede olduğunu tahmin ettiklerini söyledi.

DEVREK'TE 100'E YAKIN DEPREMZEDE VAR
Bu içerik 999 kez okundu.
Advert

-Sercan KAPUSUZ-

 Devrek Kaymakamı Ümit Altay, Devrek'te 100'e yakın depremzede olduğunu tahmin ettiklerini söyledi.

  Kahramanmaraş merkezli 10 ili etkileyen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerde evleri zarar gören bazı aileler, Devrek'te misafir ediliyor. Devrek Kaymakamı Ümit Altay,  "yüzyılın felaketi" olarak nitelenen Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından ilçeye gelen afetzedeleri uygun yerlere yerleştirmeye devam ettiklerini söyledi.

  Devrek'e de depremzede vatandaşların geldiğini vurgulayan Kaymakam Altay: "Bugün itibari ile ilçemizde 100'e yakın depremzedeyi misafir ediyoruz. Mutlaka ilçemize daha gelecek depremzede vatandaşlarımız olacaktır. Gelen depremzede vatandaşlarımız Devek Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfımıza ulaşarak ilçemize geldiklerini bildirilerse onlar için gerekli yardımlar daha sağlıklı bir şekilde yapılacaktır.       

  Bunların dışında ilçemize misafir ettiğimiz depremzedelerin ihtiyaçlarına yönelik özellikle ev eşyalarına ihtiyaçımız var. Önceliğimiz sıfır olması yönünde fakat ikinci el ama kullanılabilir durumda olanlarda kabul edilecektir.

   İlçemizde 500 kişilik kız yurdu, 1800 kişilik erkek yurdu ve bölgemizde bulunan otellerin herbirinden 4'er oda deprem bölgesinden gelecek ailelerimizin misafir edilmesi için hazır olarak bekliyor."dedi.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
BAŞKAN BOZKURT ESNAF VE VATANDAŞLARI ZİYARET ETTİ
BAŞKAN BOZKURT ESNAF VE VATANDAŞLARI ZİYARET ETTİ
BAŞKAN BOZKURT: GAYRETİMİZ DEVREK VE DEVREK İNSANI İÇİN
BAŞKAN BOZKURT: GAYRETİMİZ DEVREK VE DEVREK İNSANI İÇİN