Advert
Advert
Advert

BAŞKAN BOZKURT: KENDİLERİYLE GURUR DUYUYORUM

Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6’lık iki deprem 10 ilde büyük yıkıma neden oldu. Deprem bölgesindeki arama kurtarma çalışmalarına katılmak üzere bölgeye giden Devrek Belediyesi ekibi Devrek’e döndü.

BAŞKAN BOZKURT: KENDİLERİYLE GURUR DUYUYORUM
Bu içerik 909 kez okundu.
Advert

   Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6’lık iki deprem 10 ilde büyük yıkıma neden oldu. Deprem bölgesindeki  arama kurtarma çalışmalarına katılmak üzere bölgeye giden Devrek Belediyesi ekibi Devrek’e döndü.

    Deprem bölgesinde arama kurtarma çalışmalarına katılan Devrek Belediyesi 5 kişilik arama kurtarma ekibi ile 20 kişilik takviye kuvvet ekibi Devrek’e döndü. Bir hafta boyunca canları pahasına arama kurtarma çalışması yapan ekipler, Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt tarafından karşılandı.

     Arama kurtarma ekibine “Sizlerle gurur duyuyorum” diyen Bozkurt konuşmasında şu görüşlere yer verdi:

     “Öncelikle milletimize geçmiş olsun. Depremde vefat eden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Ülkemiz çok büyük bir deprem felaketi yaşadı. Depremin ilk anından itibaren milletimizle tek yürek olup oradaki vatandaşlarımıza ulaşma noktasında büyük çaba içerisine girdik. Belediyemiz bünyesinde bulunan 5 kişilik arama kurtarma timi ve 1 itfaiye aracını bölgeye ilk gün sevkettik. Akabinde 20 kişilik takviye kuvvetimizi, Gaziantep ili İslahiye ilçesine yönlendirdik. Ekiplerimiz orada ilgili kurumlarla işbirliği içinde gece gündüz demeden, zor şartlarda, cansiparane büyük bir mücadele vererek arama kurtarma çalışmaları yaptı. 9 gün sonra da ilçemize dönüş yaptılar. Kendileriyle gurur duyuyorum.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
DEVREK ÖRNEK BİR KENT
DEVREK ÖRNEK BİR KENT
“BİR İLÇEYE GİTTİM HAYATIM DEĞİŞTİ”
“BİR İLÇEYE GİTTİM HAYATIM DEĞİŞTİ”