Advert
Advert
Advert

ESKİ BAKAN GEMİCİ: BU İNSAFSIZLIK VE HAKSIZLIKTIR

Gemici: Koordinasyonu bu gün sağlayamayanlar bu yandaş gazetecilerle ve ellerindeki medya gücü ile geçmişe iftiralar atarak algı yaratmaya ve bu günkü beceriksizliklerine mazeret üretmeye çalışıyorlar.

ESKİ BAKAN GEMİCİ: BU İNSAFSIZLIK VE HAKSIZLIKTIR
Bu içerik 1184 kez okundu.
Advert

   Sercan Kapusuz

    Eski Devlet Bakanı Hasan Gemici, Hulki Cevizoğlu’nun açıklamalarının doğru olmadığını belirterek, “Bu, insafsızlık ve haksızlıktır” dedi.

    Hulki Cevizoğlu’nun “Başbakan Bülent Ecevit ve bakanların 17 Ağustos 1999 depreminde günlerce bölgeye gidemediği yönündeki” açıklamalarının gerçeği yansıtmadığını belinten Eski Bakan Gemici, “Aynı koordinasyonu bu gün sağlayamayanlar bu yandaş gazetecilerle ve ellerindeki medya gücü ile geçmişe iftiralar atarak algı yaratmaya ve bu günkü beceriksizliklerine mazeret üretmeye çalışıyorlar”dedi.

     Eski Bakan Gemici açıklamasında şu görüşleri ifade etti:

     “Maalesef Hulki Cevizoğlu rahmetli Bülent Ecevit ve bakanların 17 Ağustos 1999 depreminde günlerce bölgeye gidemediği yönünde açıklamalar yapmış. Bu doğru değil. İnsafsızlık ve haksızlıktır. Deprem sabah 03:17 de olmuştu, biz 5-6 bakan saat 4,30 da başbakanlıkta kriz masası oluşturduk ve ben Saadettin Tantan ve Koray Aydın sabah 06:00’da bölgeye hareket ettik. Ecevit, eşi Rahşan Ecevit’le birlikte sabah 9-10 civarında helikopterle önce İstanbul’a gitti. Havadan bölgeyi inceledikten sonra Sakarya’ya gitmişti. Sayın Ecevit’le o gün TRT adına röportaj yapan  gazeteci  Devrim Gürkan (Uluç Gürkan ın oğlu ) arasında görüntülenen beyaz saçlı insan Sakarya Valisi Yener Rakıcıoğlu’dur.Görüldüğü gibi Ecevit’in depremden 5-6 saat sonra deprem bölgesine gittiği tartışılamaz bir gerçektir. Ve her zaman olduğu gibi samimi olarak depremden durumu ortaya koyuyor ve herkesi birlik olmaya çağırıyor. Evet, felaket büyüktü ,elektrikler kesikti, iletişim yoktu, trafikte sorunlar yaşanıyordu. Ama depremin birinci günü elektrik, trafik ve haberleşme sorunları büyük ölçüde çözülmüştü. Sabah verilen talimatlarla asker sahada idi. Başbakanlık kriz merkezinden bütün illere verilen talimatlarla illlerdeki bütün iş makinaları (kamu /özel sektör) iş makineleri, kurtarma ekipleri ve yardımlar bölgeye sevkedilmişti. Birinci günden itibaren. Aynı refleksi bugün gösteremeyenler, aynı koordinasyonu bu gün sağlayamayanlar bu yandaş gazetecilerle ve ellerindeki medya gücü ile geçmişe iftiralar atarak algı yaratmaya ve bu günkü beceriksizliklerine mazeret üretmeye çalışıyorlar. Milletimize geçmiş olsun.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
175 NÜFUSLU KÖYE 9 MUHTAR ADAYI
175 NÜFUSLU KÖYE 9 MUHTAR ADAYI
İBRAHİM TIĞ’DAN SÖYLEŞİ VE İMZA GÜNÜ
İBRAHİM TIĞ’DAN SÖYLEŞİ VE İMZA GÜNÜ