Advert
Advert
Advert

UZUN: YAPILAN YANLIŞ

Türk Kızılayı Derneği'nde uzun yıllar yöneticilik yapan AKP Belediye Meclis Üyesi iş insanı Murat Uzun, Türk Kızılayı'nın iştirakinde olan şirketin depremin üçüncü gününde AHBAP'a çadır sattığının ortaya çıkmasının ardından sosyal medyadan açıklamada bulu

UZUN: YAPILAN YANLIŞ
Bu içerik 311 kez okundu.
Advert

Türk Kızılayı Derneği'nde uzun yıllar yöneticilik yapan AKP Belediye Meclis Üyesi iş insanı Murat Uzun, Türk Kızılayı'nın iştirakinde olan şirketin depremin üçüncü gününde AHBAP'a çadır sattığının ortaya çıkmasının ardından sosyal medyadan açıklamada bulundu.

 Uzun, "Yapılan hem devletimizin, hem de Kızılay’ın itibarını zedeleyecek büyük bir hatadır." dedi.

 İş insanı Murat Uzun, yıllarca Türk Kızılayı Derneği'nde yöneticilik yaptı. Başarılı yöneticiliğiyle Zonguldak'ta Türk Kızılayı'na önemli katkılar veren Uzun, AHBAP'a satılan çadırlarla ilgili gece yarısı açıklamasında bulundu. Yapılanın yanlış olduğunu ifade eden Uzun, olayı büyük bir hata olarak yorumladı.

Uzun'un açıklaması şöyle:

"Türk Kızılay kurumunun alt iştiraki olan Kızılay Çadır Tekstil Anonim Şirketi, Türkiye’de ve uluslararası alanda afetle ilgili kurumların afete müdahale planları doğrultusunda çadır üretimi yapan son derece doğru bir yapılanmadır. Kızılay Çadır Tekstil A. Ş’nin  işi gereği üretmiş olduğu çadırları, AHBAP ve farklı derneklere satmasında hiç bir sorun yoktur! Ama bunu normal zamanda, deprem olmadığı dönemde yapsaydı! Böylesine büyük asrın felaketi olarak tanımlanan afette, Kızılay’ın iştiraki olan bir şirketin elindeki tüm çadır stokunun Türkiye Afet Müdahale Planı çerçevesinde devlet eli ile en hızlı şekilde depremzedelere ulaştırılması tartışılmayacak konu olsa gerek. Miktarın hiç önemide yok. Yapılan hem devletimizin, hem de Kızılay’ın itibarını zedeleyecek büyük bir hatadır. İyiye iyi, yanlışa yanlış demek gerekir. Bunu ahlaki, akılcı, yasal bir ticari faaliyet olarak anlatamazsınız. Hal böyleyken gönül bağım olan, ömrünü insanlığa yardım ve hizmete adamış, iyi niyetini asla tartışmayacağım Kızılay Genel Başkanı Dr Kerem Kınık’ın bu konudaki açıklamalarını doğru bulmuyorum. Yapılan yanlış olmuştur."

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
“SEFER ORUÇ’U ŞİDDETLE KINIYORUZ”
“SEFER ORUÇ’U ŞİDDETLE KINIYORUZ”
KIZILAY BAŞKANINA BAK!
KIZILAY BAŞKANINA BAK!