Advert
Advert
Advert

ZONGULDAK ÇÖZÜYOR BAŞVURULARI BAŞLADI

Bu yıl 3.'sü düzenlenecek olan 8.sınıflar arası matematik yarışması başvuruları başladı.

ZONGULDAK ÇÖZÜYOR BAŞVURULARI BAŞLADI
Bu içerik 595 kez okundu.
Advert

  -Sercan KAPUSUZ-

   Bu yıl 3.'sü düzenlenecek olan 8.sınıflar arası matematik yarışması başvuruları başladı.

   Devrek Sebahat-Cemil Ulupınar Fen Lisesi organizasyonu ile Zonguldak genelinde bu yıl 3. düzenlenecek 8.sınıflar arası matematik yarışması “Zonguldak Çözüyor” başvuruları 1 Mart itibariyle başladı.

   Zonguldak sınırları içindeki tüm 8. Sınıf öğrencilerine ve okullarına açık olan yarışmaya son başvuru tarihi ise 10 Nisan 2023 olarak belirlendi. 27 Nisan 2023 tarihinde Devrek Sebahat-Cemil Ulupınar Fen Lisesi konferans salonunda bireysel ve okul olarak düzenlenecek yarışmada yaklaşık 5400 tl ödül dağıtılacak.

  Öğrencilere etkinliklere dayalı matematik öğreniminin ve bireysel başarının önemini vurgulamak amaçıyla “Zonguldak Çözüyor” yarışmasının bu yıl 3. kez yapılacağını belirten   Devrek Sebahat-Cemil Ulupınar Fen Lisesi müdürü Sezgin İnam;  

 "2018 yılı itibariyle Milli Eğitim Bakanlığı tarafından proje okulu olarak ilan edilen Sabahat-Cemil Ulupınar Fen Lisesi, misyonu gereği fen ve matematik alanlarında öğrencilerine başarılı bir akademik eğitim vermenin yanı sıra; sosyal, kültürel, sportif faaliyetlere de önem vermekte; çalışmalarını yalnızca okul bazlı değil çevre ve bölge haklını da kapsayacak, faydalanmalarını sağlayacak şekilde, planlamaktadır.

  Buradan hareketle 2019 yılından bu yana gerçekleştirdiğimiz “Zonguldak Çözüyor” Matematik Yarışmasının amacı; etkinliklere dayalı matematik öğreniminin ve bireysel başarının önemini vurgulamak, öğrencilere zamanı iyi kullanma becerisinin önemini kavratmak ve okullar arası iletişimi geliştirmek, ilimizin akademik başarısının artmasına katkıda bulunmaktır.

   Sabahat-Cemil Ulupınar Fen Lisesi olarak başlattığımız ve İlimizin eğitimdeki marka değeri haline gelmiş olan “Zonguldak Okuyor” projesinden sonra bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilecek olan “Zonguldak Çözüyor” projesi de ilimize değer katmaktadır.

   İlimizde öğrenim gören 8. Sınıf öğrencilerine yönelik olarak 27 Nisan 2023 tarihinde gerçekleştirilecek olan yarışmaya başvuru süreci başlamış olup, başvurular www.zonguldakcozuyor.com adresinden yapılmaktadır." dedi.

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
BAŞKAN BOZKURT ESNAF VE VATANDAŞLARI ZİYARET ETTİ
BAŞKAN BOZKURT ESNAF VE VATANDAŞLARI ZİYARET ETTİ
BAŞKAN BOZKURT: GAYRETİMİZ DEVREK VE DEVREK İNSANI İÇİN
BAŞKAN BOZKURT: GAYRETİMİZ DEVREK VE DEVREK İNSANI İÇİN