Advert
Advert
Advert

DEVREK DEPREMZEDELERE KUCAK AÇTI

Kaymakam Ümit Altay, Devrek’e bugüne kadar yaklaşık 473 depremzede vatandaşın geldiğini bildirdi.

 DEVREK DEPREMZEDELERE KUCAK AÇTI
Bu içerik 602 kez okundu.
Advert

 -Sercan KAPUSUZ-

  Kaymakam Ümit Altay, Devrek’e bugüne kadar yaklaşık 473 depremzede vatandaşın geldiğini bildirdi.

 Devrek Kaymakamı Ümit Altay, "İlçemizde kayıtlı 473 depremzede bulunuyor. Afetin ilk günlerinde ilçemize gelerek kayda girmeyen rakamlar da söz konusu olabilir" dedi. Devrek Kaymakamı Ümit Altay, ilçeye gelen depremzedeler ve onlara yönelik çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Kaymakam Altay;

  "Kahramanmaraş merkezli depremler sonrasında 11 ilden ilçemizden depremzede vatandaşlarımızı ağırlıyoruz. Kaymakamlık olarak Belediye ve ilgili diğer kurumlarla birlikte harekete geçtik. Depremin ilk günleri itibariyle Devrek’te hemen yardım toplama merkezi ve afet koordinasyon merkezi oluşturularak, toplanan yardımlar 38 araçla deprem bölgesine ulaştırıldı.

   İlk etapta ilçemize gelen depremzedeleri uygun yerlere yerleştirmeye gayret gösterdik.  İlçemizde kayıtlı 473 depremzede bulunuyor. Afetin ilk günlerinde ilçemize gelerek kayda girmeyen rakamlar da söz konusu olabilir.

   6 AİLEMİZİ EVE YERLEŞTİRDİK

   Depremzede vatandaşlarımız için Devrekli vatandaşlarımız 31 hanesini açarak konut desteğinde bulundu. Açılan bu 31 konutun 6'sına depremzede alelerimizi yerleştirdik. Evlerde kalan vatandaşlarımıza gıda kolisi ve diğer ihtiyaçları konusunda yardımcı olduk.

Ayrıca Devrek Belediyesi ile birlikte Kaymakamlık Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı aracılığıyla ilçemize gelen depremzede vatandaşlarımıza kıyafet yardımı yapıyoruz." dedi.

   49 ÖĞRENCİMİZ OKULA BAŞLADI

 Depremzede öğrenciler ile ilgili olarak bilgiler veren Kaymakam Altay şunları söyledi; “Bugün itibarı ile depremzede çocuklarımızı da ilçe genelinde okullarımıza yerleştirdik. 49 depremzede öğrenci eğitim ve öğretime başladı. Öğrencilerimize okul kitapları, kırtasiye ve üniformalarını temin ettik.”

  SIKINTI VE İSTEKLERİNİ DİNLEDİK

  Depremzedeleri konakladıkları yerlerde ziyaret ettiğini de belirten Kaymakam Altay; “Çaydeğirmeni Belediye Başkanımız Satılmış Gebeş ve kurum müdürlerimizle birlikte depremzede vatandaşlarımızla görüştüm. Onlarla birlikte sıkıntılarını ve isteklerini dinledik.” Dedi

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
2. TUR İÇİN GECE MASAİSİ DEVAM EDİYOR
2. TUR İÇİN GECE MASAİSİ DEVAM EDİYOR
GÜZELLİĞİN ADRESİ AÇILDI
GÜZELLİĞİN ADRESİ AÇILDI