Advert
Advert
Advert

İYİ PARTİ MASADAN KALKIYOR MU?

Akşener'den kritik toplantı sonrası açıklama: 'Şahsi hırslar Türkiye’ye tercih edilmiştir'

İYİ PARTİ MASADAN KALKIYOR MU?
Bu içerik 514 kez okundu.
Advert

Akşener'den kritik toplantı sonrası açıklama: 'Şahsi hırslar Türkiye’ye tercih edilmiştir'

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İYİ Parti Genel İdare Kurulu üyeleri ile bir araya geldi. Toplantı saat 14.00'te başladı ve bir saat sürdü. Akşener açıklamasında, "İYİ Parti dayatmaya mecbur bırakılmış, tercihe zorlanmıştır. Elbette buna boyun eğmeyecektir” dedi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, bugün; partinin Genel İdare Kurulu toplantısına başkanlık yaptı. Toplantı saat 14.00'te başladı. Bir saat süren kritik toplantı sona erdi.

Toplantı sonrası açıklamalarda bulunan Akşener, “Geldiğimiz noktada İYİ Parti ölümle sıtma arasında bir tercihe zorlanmıştır. Buna boyun eğmeyeceğiz. Karşımıza kim dikilirse dikilsin, bizim itirazımız dün de aynıydı bugün de aynı” dedi.

"Biz bugünlere kirli pazarlıkları reddederek geldik" diyen Akşener, "Birçok önemli konuda mutabakat sağladık. Dün gerçekleşen toplantıda ortak cumhurbaşkanı adayının kim olacağını tartıştık. 5 siyasi parti sayın Kılıçdaroğlu’nu ifade etti. Biz sıklıkla açık ara kazandığını gördüğümüz iki ismin adaylığı konusunda görüşümüzü beyan ettik. Bu iki isim Mansur Yavaş ile Ekrem İmamoğlu’ydu. Bu vazife reddedilmez bir vazifedir. Çünkü bu çağrının sahibi millettir" dedi.

YAVAŞ VE İMAMOĞLU'NA SESLENDİ

'Şahsi hırslar Türkiye’ye tercih edilmiştir' diyen Akşener, "Bu masa artık potansiyel adayların tartışılabildiği bir platform olmaktan çıkmıştır" dedi. Akşener devamında, "Sayın Mansur Yavaş’a ve Ekrem İmamoğlu’na çağrıda bulunmak istiyorum. Siz bu milletin iradesiyle seçildiniz. Tüm engellemelere rağmen çok çalıştınız. Milletimizi enkazın altında bile yalnız bırakmadınız. Milletimiz sizleri sevdi bağrına bastı. Milletimiz sizi göreve çağırıyor” diye konuştu.

 

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
“SEFER ORUÇ’U ŞİDDETLE KINIYORUZ”
“SEFER ORUÇ’U ŞİDDETLE KINIYORUZ”
KIZILAY BAŞKANINA BAK!
KIZILAY BAŞKANINA BAK!