Advert
Advert
Advert

CUMHURBAŞKANI ADAYI AÇIKLANACAK

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylığına itiraz ederek ayrılmasının ardından Millet İttifakı yola devam kararı aldı.

CUMHURBAŞKANI ADAYI AÇIKLANACAK
Bu içerik 237 kez okundu.
Advert

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylığına itiraz ederek ayrılmasının ardından Millet İttifakı yola devam kararı aldı. CHP, Demokrat Parti, Deva Partisi, Gelecek Partisi ve Saadet Partisi ev sahipliğinde bugün yeniden bir araya gelecek. Liderler Meral Akşener olmadan toplanarak Kılıçdaroğlu’nun adaylığı ile geçiş süreci yol haritasını açıklayacak.  

Saadet Partisi’nin ev sahipliğinde bir araya gelecek olan 5’li Masa'nın toplantı detayları gündemde yer alıyor. Cumhurbaşkanı adayının konuşulduğu ilk toplantıda CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylığına tepki gösteren Meral Akşener'in 6’lı Masa'yı terk etmesinin ardından kalan 5 lider bugün yeniden bir araya geliyor. Gözler açıklanacak ortak cumhurbaşkanı adayına çevrildi.

 İYİ Parti'nin 6'lı masadan kalkmasının ardından siyasi partilerde dün pek çok toplantı yapıldı. Kılıçdaroğlu 10 büyükşehir belediye başkanıyla görüştü. CHP Lideri, daha sonra partisinin Merkez Yönetim Kurulu'nu topladı. İYİ Parti Lideri Meral Akşener de, partisinin belediye başkanları ile genel merkezde bir araya geldi. Ardından Başkanlık Divanı ile buluştu. Saadet Partisinde ise Genel İdare Kurulu toplandı. Genel Başkan Temel Karamollaoğlu, Genel İdare Kurulu üyeleriyle bir araya geldi.

 5’Lİ MASA NE ZAMAN, SAAT KAÇTA TOPLANIYOR?

Beşli Masa, Saadet Partisi Genel Merkezi'nde saat 14:00'da toplanarak hem ortak adayı hem de geçiş sürecinin yol haritasını ele alacak ve kamuoyuna açıklayacak. Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu'nun ev sahipliği yapacağı toplantıya; CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan ve Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu katılacak. Millet İttifakı'nın adayının artık, açıklandığı gibi Kemal Kılıçdaroğlu olması da kesinleşti.

Akşener'in Altılı Masayı terk etmesinin ardından kalan 5 lider ilk kez dün bir araya geldi. Toplantının ardından yapılan açıklamada şöyle dendi:

"Hedefimiz; kaybedeni olmayan bir zaferdir!

Bu çerçevede; bir önceki toplantımızda karara vardığımız gibi, 6 Mart Pazartesi günü tekrar Saadet Partisi’nin ev sahipliğinde bir araya geleceğiz. Ortak bir anlayışa ulaştığımız 28. Dönem TBMM ve 13. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ortak Cumhurbaşkanı adayımız ve geçiş süreci yol haritası konusunda nihai açıklamayı kamuoyu ile paylaşacağız."

 

 

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
DEVREK BELEDİYESİ HALK OYUNLARI ÇALIŞMALARIBAŞLADI
DEVREK BELEDİYESİ HALK OYUNLARI ÇALIŞMALARIBAŞLADI
AKMAN VE AHLAT KİTAPLARINI İMZALAYACAK
AKMAN VE AHLAT KİTAPLARINI İMZALAYACAK