Advert
Advert
Advert

DEPREMZEDELER İÇİN İŞ ARIYOR

Kahramanmaraş merkezli 11 ilde meydana gelen ve asrın felaketi olarak değerlendirilen depremin ardından Zonguldak‘a gelen 5869 depremzedenin, işgücüne katılmaları için İŞKUR İl Müdürlüğü harekete geçti.

DEPREMZEDELER İÇİN İŞ ARIYOR
Bu içerik 424 kez okundu.
Advert

Kahramanmaraş merkezli 11 ilde meydana gelen ve asrın felaketi olarak değerlendirilen depremin ardından Zonguldak‘a gelen 5869 depremzedenin, işgücüne katılmaları için İŞKUR İl Müdürlüğü harekete geçti. Zonguldak’a gelen 5869 depremzededen çalışmak isteyen 71 depremzededen sekizi işe yerleştirildi, 63 depremzede için iş arayışları sürüyor.

 Konuyla ilgili açıklama yapan Zonguldak İŞKUR İl Müdürü Okan Şentürk, “Genel Müdürlüğümüzün talimatları doğrultusunda 6 Şubat 2023 tarihinde Kahramanmaraş'ta meydana gelen ve 11 ilimizde can kaybı ve hasara neden olan deprem felaketine maruz kalan vatandaşlarımızdan ilimize gelen afetzedelerin işgücüne katılması, hayatlarının idamesinin sağlanması ve rehabilitasyonlarına katkı sağlamak amacıyla işe yerleştirilme sürecinin iş birliği içinde yürütülmesi hedeflemektedir.

 Bu doğrultuda İl Müdürlüğümüzde görevli iş ve meslek danışmanları tarafından İlimizde bulunan KYK yurtlarına, çeşitli kurum ve kuruluşların misafirhanelerine yerleştirilen afetzedeleri ziyaret ederek çalışma isteğinde bulunanların iş talepleri alınmakta ve kişilerin, yaş, cinsiyet, eğitim, meslek vb. bilgileri kaydedilerek bir havuz oluşturulmaktadır” dedi.

 Zonguldak’ta bulunan Ticaret ve Sanayi Odaları, meslek odaları ve organize sanayi müdürlükleri ile iş birliğinin sağlanması amacıyla İŞKUR İl Müdürü Okan Şentürk, İl Müdür Yardımcısı Sinan Karademir, Şube Müdürleri Özgür Tanrıverdi ve Ayfer Yazıcı tarafından Odalar ziyaret edilerek bir dizi görüşme gerçekleştirdi. Yapılan görüşmelerde tüm sanayi ve ticaret odaları, meslek odaları ve organize sanayi müdürlükleri konuya aynı hassasiyetle yaklaşmış ve deprem felaketinden etkilenen vatandaşların istihdamını sağlayabilecek açık iş pozisyonu bulunan, odalara bağlı işverenlerimizin işgücü taleplerini İl Müdürlüğüne bildirilmesi durumunda açık iş pozisyonu ile iş arayan havuzumuzda yer alan afetzede iş arayanların, eşleştirilmesi yapılarak ilgililerin istihdamlarının sağlanmaya çalışılması hususunda karar alındı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
 BAŞKAN ULUPINAR İLK MECLİS TOPLANTISINI YAPTI
BAŞKAN ULUPINAR İLK MECLİS TOPLANTISINI YAPTI
DEVREKLİ ÖĞRENCİ İL BİRİNCİSİ OLDU
DEVREKLİ ÖĞRENCİ İL BİRİNCİSİ OLDU