Advert
Advert
Advert

KAZANAN İSİMLER BELLİ OLDU

Yurtbay Seramik tarafından genç tasarımcı ve mimarların desteklenmesi amacı ile düzenlenen ve öğrencileri profesyonel bir platformda buluşturma misyonu üstlenen Zeki Yurtbay Tasarım Ödülleri Yarışması kazananları belli oldu.

KAZANAN İSİMLER BELLİ OLDU
Bu içerik 742 kez okundu.
Advert

Yurtbay Seramik tarafından genç tasarımcı ve mimarların desteklenmesi amacı ile düzenlenen ve öğrencileri profesyonel bir platformda buluşturma misyonu üstlenen Zeki Yurtbay Tasarım Ödülleri Yarışması kazananları belli oldu. Bu sene 10.su düzenlenen ve Türkiye ve KKTC’den genç tasarımcıların büyük ilgi gösterdiği yarışmanın birincisi, İstanbul Bilgi Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Endüstriyel Tasarım Bölümü 3. sınıf öğrencisi Hande Tekin oldu.

Yurtbay Seramik tarafından bu sene www.dogadansanatasentasarla.com sitesi üzerinden yaptığı başvuruları değerlendiren jüri üyeleri, estetik, özgünlük ve teknik gibi detayları incelediler.

 Genç tasarımcı ve mimarların desteklenmesi ve kendilerine kalıpların dışında düşünerek kendi dünyalarını seramik karolarına yansıtma imkanı veren Yapı Medya İletişim organizasyonuyla düzenlenen 10. Zeki Yurtbay Tasarım Ödülleri Yarışması’nın birincisi ve 50.000 TL’lik ödülün sahibi kırküç! isimli projesi ile İstanbul Bilgi Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Endüstriyel Tasarım Bölümü 3. sınıf öğrencisi Hande Tekin oldu. Tekin’in projesi, 2023 yılında İstanbul’da gerçekleşecek Unicera Uluslararası Seramik Banyo Mutfak Fuarı’ndaki Yurtbay Seramik Standı’nda sergilenecek.

 10. Zeki Yurtbay Tasarım Ödülleri Yarışması Kazananları:

  • 1.’lik Ödülü: Hande Tekin - İstanbul Bilgi Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Endüstriyel Tasarım Bölümü

 • 2.’lik Ödülü: Ece Diliüz - Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü

 • 3.’lük Ödülü: Ezgi Avcı - Trakya Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Mimarlık Bölümü & Melih Alkan - Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi

Eşdeğer Mansiyonlar

 • Selvihan Gülbengi Öztaş & Tuğsem Altun - Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü

 • Elçin Kara Vatansever - İstanbul Teknik Üniversitesi Lisansüstü Eğitim Enstitüsü Mimari Tasarım Bölümü

 • İrem Nur Taşkın & Eylül Civelek - Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik ve Cam Bölümü

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
DEVREK ÖRNEK BİR KENT
DEVREK ÖRNEK BİR KENT
“BİR İLÇEYE GİTTİM HAYATIM DEĞİŞTİ”
“BİR İLÇEYE GİTTİM HAYATIM DEĞİŞTİ”