Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert

ÜYE SAYISI 7 AYDA 30 OLDU

Eğitim İş Sendikası Devrek'te düzenlenen kahvaltıda bir araya geldi.

 ÜYE SAYISI 7 AYDA 30 OLDU
Bu içerik 1440 kez okundu.
Advert

-Sercan KAPUSUZ-

 Eğitim İş Sendikası Devrek'te düzenlenen kahvaltıda bir araya geldi.

  Devrek Eğitim-İş Temsilciği tarafından kaynaşma kahvaltısı düzenlendi. Devrek Karasu Hanyanı Restaurant'ta düzenlene kahvaltıya Eğitim İş Sendikasına kayıtlı üyeler katıldı. Devrek Eğitim-İş Temsilcisi Hüsnü Ocakcıoğlu ve yönetim kurulu üyeleri misafirleri kapıda karşıladı.

  Devrek Eğitim-İş Temsilciğinin düzenlemiş olduğu kahvaltı etkinliğine Eğitim-İş Zonguldak Şubesi başkanı Kamuran Çataklı,Çaycuma  Eğitim-İş Şube Temsilcisi Atasun Bayraktar, Devrek’te görev yapan Eğitim-İş Sendikası üyesi öğretmen katıldı.

  Açılış Konuşmasını yapan Devrek Eğitim-İş Temsilcisi Hüsnü Ocakcıoğlu, "Devrek Eğitim-İş olarak 7 ay içinde 30 üye sayısına yaklaştık. Zonguldakta 1000 üyemiz var. Bu gün burada üyelerimiz ve aileleriyle birlikte temsilciğimizin düzenlemiş olduğu etkinlikte bir arada   olmaktan son derece memnuniyet duyuyorum.  Amacımız Türk Eğitim Sisteminin Bilimsel temele dayalı olarak gelişmesini ve değişmesini sağlamak. Tüm eğitim çalışanlarının özlük haklarının korunması  ve yaşam standartlarının yükseltilmesidir. 2023-2024 Eğitim- ögretmim yılının yetkili sendikası olacağımıza inanıyorum.

  davetimize katılan Eğitim İş Zonguldak Şubesi Başkanı Kamuran Çataklı, Çaycuma  Eğitim İş Şube Temsilcisi Atasun Bayraktar olmak üzere tüm katılımcılara teşekkür ederim" dedi.

   Tüm kamu çalışanlarının özlük haklarının hak ve adalet ilkesiyle korunmasını ve yaşam standartlarının yükseltmesini hedeflediklerini dile getiren Eğitim İş Zonguldak Şubesi Başkanı Kamuran Çataklı;

 "Başta Devrek Eğitim İş Temsilcisi Hüsnü Ocakcıoğlu’ na nazik davetleri için teşekkür ederim. Bir yıl içinde otuz üye sayısına ulaşan Eğitim İş Devrek temsilciliğini kutlarım. İlimizde üye sayımız 1000 üye sayısına ulaştı. Amacımız Türkiye’de yetkili sendika statüsünü en kısa zamanda kazanarak etkinliğimiz daha da arttırmaktır. Öğretmenlik Meslek Kanunu konusunda sahada gösterdiğimiz mücadele öğretmenlerimizin  gönlüne girmemizi sağladı. Öğretmenlik Meslek Kanunu ile birlikte eşit işe eşit ücret uygulaması ortadan kalkmıştır. Öğretmenler odasının havası olumsuz yönde değişmiştir. Öğretmenlerin onuru zedelenmiştir. Ekonomik koşullar ve alım gücünün düşmesi nedeniyle  öğrencilerin beslenme alışkanlıkları değişmiştir.

  Cumhuriyet kimsesizlerin kimsesidir arkadaşlar. Bu konuda tüm öğrencilerimize bir öğün ücretsiz yemek talebimizi yetkililere ilettik. Cumhuriyetimizin 100. Yılında öğrencilerimizi çağdaş ve bilimsel eğitime kavuşturmak, tüm kamu çalışanlarının özlük haklarını hak ve adalet ilkesiyle korumak ve onların yaşam standartlarını yükseltmeyi hedeflemekteyiz.

   Ayrıca Devrek Kaymakamımızı ve  İlçe Milli Eğitim Müdürümüzü  en kısa sürede ziyaret ederek gerekli görüşmeleri yapacağım." dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
DEVREK BİLSEM'DEN MÜTHİŞ KONSER
DEVREK BİLSEM'DEN MÜTHİŞ KONSER
  19 MAYIS KUTLAMA PROGRAMI BELLİ OLDU
19 MAYIS KUTLAMA PROGRAMI BELLİ OLDU