Advert
Advert
Advert

DAİLY MAİL: ERDOĞAN'IN İKTİDARI BİTİYOR MU?

Birleşik Krallık'ta yayımlanan Daily Mail gazetesi, Türkiye'de yapılacak seçimlerle ilgili bir analiz yayımladı.

DAİLY MAİL: ERDOĞAN'IN İKTİDARI BİTİYOR MU?
Bu içerik 367 kez okundu.
Advert

Birleşik Krallık'ta yayımlanan Daily Mail gazetesi, Türkiye'de yapılacak seçimlerle ilgili bir analiz yayımladı. Son anketlere dikkat çekilen analizde AKP'nin ve Recep Tayyip Erdoğan'ın 20 yıllık iktidarının sona erebileceği ifade edildi.

 Britanya'nın Daily Mail gazetesi, AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın anketlerde 10 puan geride olduğuna dikkat çekerek, 14 Mayıs seçimlerinde 20 yıllık iktidarının sona erebileceğini belirtti.

 T24'ün aktardığına göre Daily Mail gazetesinden Chris Jewers, 6 Şubat depremlerinden sonra Erdoğan hükümetinin müdahalesinin yetersiz kaldığının düşünüldüğünü, bunun da Erdoğan'ın oylarının erimesine sebep olduğunu ifade etti.

 Son ankette ortaya çıktı: İşte Muharrem İnce'nin memleketinde sandıktan çıkacak sonuç!Son ankette ortaya çıktı: İşte Muharrem İnce'nin memleketinde sandıktan çıkacak sonuç!

Haberde Türkiye'de depremlerin yanı sıra Suriye'den gelen milyonlarca sığınmacı ve hayat pahalılığı krizinin de önemli gündemler olduğu belirtildi.

 Anketlere göre CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Erdoğan'ın 10 puan önünde olduğunu belirten Daily Mail gazetesi, 14 Mayıs'ı birçok kişinin Türkiye'nin tarihindeki "en önemli seçim" olarak gördüğünü belirtti.

 2023'te yapılan son anketler: İşte bu pazar seçim olsa partilerin oy oranları2023'te yapılan son anketler: İşte bu pazar seçim olsa partilerin oy oranları

Jewers, "Seçim sadece Türkiye'ye kimin liderlik edeceğini değil, aynı zamanda nasıl yönetileceğini, ekonominin ne yönde ilerleyeceğini, Ukrayna'daki savaşı hafifletmekte ve Orta Doğu'da ne rol oynayacağını, Finlandiya ile İsveç'in NATO üyeliklerinin kaderini kararlaştıracak" yazdı.

 Haberde birçok uzmanın anketlerde Erdoğan geride gözükse de "yarış bitti" düşüncesine kapılınmaması gerektiğini söylediği vurgulandı.

 Teneo Intelligence Kurucu Ortağı Wolfango Piccoli, "Türkiye'de ters giden her şeyden Erdoğan'ı sorumlu tutmak yeterli olmayacaktır. Geçmiş seçimler Erdoğan'ın müthiş bir kampanyacı olduğunu gösterdi., ancak son zamanlarda söyledikleri dokunuşunu ve seçmenle bağ kurma yeteneğini kaybettiğine işaret ediyor" değerlendirmesinde bulundu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
 BAŞKAN ULUPINAR İLK MECLİS TOPLANTISINI YAPTI
BAŞKAN ULUPINAR İLK MECLİS TOPLANTISINI YAPTI
DEVREKLİ ÖĞRENCİ İL BİRİNCİSİ OLDU
DEVREKLİ ÖĞRENCİ İL BİRİNCİSİ OLDU