Advert
Advert
Advert

DEVREK KAYMAKAMLIĞI 5 PERSONEL ALACAK

Devrek Kaymakamlığı, Toplum Yararı Programı(TYP) kapsamında çalıştırılmak üzere 5 geçici işçi alacak.

DEVREK KAYMAKAMLIĞI 5 PERSONEL ALACAK
Bu içerik 464 kez okundu.
Advert

  -Sercan KAPUSUZ-

 Devrek Kaymakamlığı, Toplum Yararı Programı(TYP) kapsamında çalıştırılmak üzere 5 geçici işçi alacak.

  Toplum Yararına Program (TYP) kapsamında Zonguldak Valiliği ve bağlı Kaymakamlıklar bünyesinde temizlik görevlisi olarak çalıştırılmak üzere 100 kişilik işçi alımı yapılacak. Yapılacak olan 100 kişilik alımın 5'i Devrek için olacak.

   Bugün başlayacak başvurular 21 Mart’ta sona erecek. İşe girmeye hak kazananlar 29 Mart’ta iş başı yaparken 27 Haziran’da görevleri sona erecek.

  Devrek için alınacak 5 kişi, Devrek Kaymakamlığı Zonguldak Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile Zonguldak Valiliği ve bağlı Kaymakamlıklar arasında işbirliği yapılarak düzenlenecek olan Toplum Yararına Program(TYP) Kapsamında Devrek Kaymakamlığı Atatürk Kültür Merkezi Salonu'nda görev yapacak.

 İş başvurusunda bulunmak isteyenler için İş Kur Zonguldak Şubesinden yapılan duyuruda şu ifadelere yer verildi:

TYP KATILIM ŞARTLARI BİLGİ NOTU

TYP Katılımcı adaylarının Programa başlama aşamasında gerekli evrak kontrolü Yüklenici Kurum tarafından yapılacaktır.

1. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak; TYP’ye başvurduğu tarihte Türkiye Cumhuriyeti Devletine vatandaşlık bağıyla bağlı olmayı ifade eder.

2. Kuruma kayıtlı olmak; TYP’ye başvurduğu tarihte kişinin Kuruma kayıtlı olmasını ifade eder.

3. 18 yaşını tamamlamış olmak; TYP’ye başvurduğu tarihte kişinin 18 yaşını tamamlayarak 19 yaşından gün almış olmasını ifade eder.

4. Emekli ve malul aylığı almamak; kişinin SGK sistemi üzerinden yapılacak sorgulamasında emekli ve malul aylığı almamasını ifade eder. Ancak 31/05/2006 tarihli ve 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanununun 19 uncu maddesinin birinci fıkrası kapsamında sürekli iş göremezlik ödeneği alanlar TYP’ye katılabilir.

5. Öğrenci olmamak (açık öğretim öğrencileri hariç); kişinin açık öğretim dışında herhangi bir resmi ya da özel eğitim kurumunda öğrenci olmamasını ifade eder. Uzaktan eğitim alanlar TYP’ye katılamaz.

6. 5510 sayılı Kanunun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (a) ve (c) bentleri kapsamında Sosyal Güvenlik Kurumuna bildirilmekte olan ve isteğe bağlı sigortalılık hariç aynı Kanunun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (b) bendi kapsamında sigortalı olan veya belirtilen kapsamda sigortalı sayılan kişiler TYP’ye katılamaz.

7. TYP Yönetmeliğine göre; 27/09/2017 tarihinden itibaren dokuz ay ve daha fazla süreyle yararlanmış olan kişiler başvuru yapamaz. Bu tarihten itibaren bir katılımcı en fazla 9 ay süre ile TYP’den yararlanabilir.

8. TYP Genelgesi’nin 12/2-d maddesine göre liste ayrımı uygulanmayacaktır.

9. Başvuru/katılım şartlarının programa başvuru, programa başlama anında ve program süresince korunması zorunludur.

10. Başvuru başlangıç tarihi aynı gün olan TYP’lerden yalnızca bir tanesine başvuru yapılabilir.

11. TYP’lere devam süresince AKS’ye göre aynı adreste ikamet eden kişilerden yalnızca birisi katılabilir.

12. AKS’de aynı adreste ikamet eden kişilerin seçim yöntemleri sonrası oluşan listelerde isimlerinin olması halinde başvuranlardan Kuruma kayıt tarihi daha eski olana öncelik tanınır. Kurum kayıt tarihlerinin aynı olması halinde ise başvuranlardan yaşı büyük olan söz konusu TYP’ye katılır.

 3. AKS’ye göre aynı adreste oturanların, programa başlangıç tarihi dikkate alınarak ulaşılabilen en yakın döneme ait gelir getirici bir işte çalışma sonucu elde ettikleri toplam kazançlarının asgari ücret tespit komisyonu tarafından belirlenen bir aylık asgari ücretin net tutarının bir buçuk (1,5) katını aşması halinde söz konusu adreste oturan kişiler TYP’ye katılamaz.

14. Hane gelir şartının programa başlangıç tarihinde sağlanmadığının sonradan tespit edilmesi durumunda; katılımcı, tespit tarihi itibarıyla geçersiz neden ile programdan çıkarılır ve katılımcıya yapılan tüm ödemeler, yükleniciye yapılan ödeme tarihinden itibaren hesaplanacak yasal faizi ile birlikte tahsil edilir.

15. TYP’nin başvuru süresi sona erdikten sonra yeni katılımcı başvurusu alınamaz.

16. TYP ilanında belirtilen şartları taşımayan ya da TYP’ nin aksamasına ve başarısız olmasına sebep olabilecek olan başvurular geçersiz sayılır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
“SEFER ORUÇ’U ŞİDDETLE KINIYORUZ”
“SEFER ORUÇ’U ŞİDDETLE KINIYORUZ”
KIZILAY BAŞKANINA BAK!
KIZILAY BAŞKANINA BAK!