Advert
Advert
Advert

PROTOKOL LİSTESİ HİÇE SAYILDI

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü'nde ilçe protokol listesi hiçe sayıldı.

PROTOKOL LİSTESİ HİÇE SAYILDI
Bu içerik 719 kez okundu.
Advert

     -Sercan KAPUSUZ-

     18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü'nde ilçe protokol listesi hiçe sayıldı.

      Devrek'te 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü'nde düzenlenen programda ilçe protokol listesi hiçe sayılarak İlçe Jandarma Komutanı ve İlçe Garnizon Komutanının da katıldığı törende İlçe Müftüsüne ödül verdirildi.

      Devrek Atatürk Kültür Merkezi'nde yapılan programın son bölümünde 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü için düzenlenen çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ilçe protokolü tarafından ödülleri verildi. Ödüllerin verildiği sırada törende İlçe Jandarma Komutanı ve İlçe Garnizon Komutanın olduğu halde yarışmada dereceye girerek üçüncü olan öğrencilere İlçe Müftüsü'ne ödül verdirilmesi şaşkınlıkla karşılandı.

   05 Mayıs 2012 tarih ve 28283 sayılı Resmi Gazetede Yayınlanan Ulusal ve Resmi Bayramlar ile Mahalli Kurtuluş Günleri, Atatürk Günleri ve Tarihi Günlerde Yapılacak Tören ve Kutlamalar Yönetmeliği ekinde yayınlanan EK1 listeye göre ilçe protokol listelerinde İlçe Jandarma komutanı ve İlçe Garnizon Komutanı Kaymakam ve TBMM üylerinin ardından 3. sırada yer alırken ilçe müftülüğü ise 12. sırda yer alıyor.

     İlçe Müftüsüne kadar protokol listesinde daha üst makamlarda bulunan isimler varken neden ilçe müftüsüne ödül verdirilme gereği duyuldu?

     Böyle bir askeri zaferde ve onu anmak için düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödül vermek Kaymakamdan sonra İlçe Jandarma Komutanı veya İlçe Garnizon Komutanı'na yakışmaz mıydı?

     Böyle bir törende illa İlçe Müftüsü'ne bir görev verilecekse bu görev tarihi ve büyük zaferin kazanılmasında emeği olan Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve Çanakkale Şehitleri için bir fatiha okumak olamaz mıydı?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
DEVREK ÖRNEK BİR KENT
DEVREK ÖRNEK BİR KENT
“BİR İLÇEYE GİTTİM HAYATIM DEĞİŞTİ”
“BİR İLÇEYE GİTTİM HAYATIM DEĞİŞTİ”