Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert

"TTK'YA İHTİYAÇ OLURSA PERSONEL ALACAĞIZ"

Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Genel Başkan Yardımcısı Evrim Rızvanoğlu, Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti’nde basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Bu içerik 535 kez okundu.
Advert

DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Evrim Rızvanoğlu, Zonguldak Gazeteciler Cemiyetini (ZGC) ziyaret ederek önemli açıklamalarda bulundu.

 DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Evrim Rızvanoğlu, Zonguldak Gazeteciler Cemiyetini (ZGC) ziyarette bulundu. ZGC Başkanı Derya Akbıyık, ziyaretten duyduğu memnuniyeti  dile getirecek teşekkür etti. Ziyarette konuşan DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Evrim Rızvanoğlu,

  "Kıymetli il başkanımız aday adayımız bizde bugün saha gezisi yapacağız inşallah. Zor bir dönem geçti ve geçmeye devam ediyor önemli olan millet ittifakı olarak geldiğimiz noktada daha çok çalışıyoruz. Seçime 55 gün kaldı şafak sayıyoruz artık. Zonguldak’ta önemli konular var. Kendi çalışmalarımızı biz masaya koyarak 6 parti olarak 2bin 300 maddeyi oluşturdu. Depremde vefat eden vatandaşlarımıza Allahtan rahmet yaralılara şifa diliyorum. Madencilerimiz orada önemli çalışmalar yaptı bende oradaydım oraya gittim, Genel Başkanımız da oraya gitti sahadaydı. Madenciler diyince aklımıza zonguldak geliyor hepsine candan teşekkür ediyorum çok iyi çalışmalar yapıp can kurtardılar. Biz sürekli deprem bölgesine gidip orada ki vatandaşlarımızla bir araya geliyoruz. Deprem ile ilgili bir rapor hazırladık yine 6 parti olarak beler yapılmalı diye bir araya geldik. Orada enkaz kaldırma çalışmaları var enkazları bilinçsiz kaldırıyorlar, maske yok, su ile bastırma yok yani orada sağlık anlamında hiçbir şey yok kakaoyu ile bir yazı paylaştık inşallah okurlar. Çarşamba günü itibari ile kurul oluşturuyoruz saha çalışmalarında neler yapabiliriz diye." dedi.

41 İLDE KENDİ LOGOMUZLA SEÇİME GİRECEĞİZ

 En son taplanan 6’lı masa toplantısında Cumhurbaşkanı Adayı olarak Kemal beyi belirledik. Bütün Genel Başkanlar Cumhurbaşkanı Yardımcısı olacaklar. Bundan sonraki süreçte hangi bakanlığın kimde olacağı henüz belli değil. Bundan sonra ki süreçte çok zor bir süreç bizi beklemiyor çünkü 2 bin 300 maddede ortak noktada buluşmaktı bu çok kıymetli bir şeydi. Biz çok uzun zaman önce 41 ilde kendi logomuzla gireceğimizi söylemiştik. Biz iktidar için kurulmuş bir partiyiz bu nedenle 41 İlde kendi başımıza gireceğiz dedi fakat seçim ittifakı masası çalışmaları devam ediyor. Hangi illerde böyle olacağı önümüzde ki bir kaç gün içinde belli olacak. 

"TTK'YA İHTİYAÇ OLURSA PERSONEL ALACAĞIZ"

 DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Evrim Rızvanoğlu, Türkiye Taş Kömürü kurumuna işçi alımı konusundaki soruyu ise "ihtiyaç varsa alırız" şeklinde cevap verdi.

 "HDP'YE BAKANLIK YOK"

DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Evrim Rızvanoğlu, millet ittifakı olarak HDP'ye bakanlık verilmesini söz konusu olmadığını ifade etti.

"DOĞALGAZ ÖNEMLİ"

DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Evrim Rızvanoğlu, Filyos doğalgazının önemli olduğunu ve iktidarlarında filozof doğal gazını çıkarmaya devam edeceklerini kaydetti.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ZONGULDAK - KÖLN UÇAK SEFERLERİ BAŞLADI
ZONGULDAK - KÖLN UÇAK SEFERLERİ BAŞLADI
GAZETECİ İBRAHİM TIĞ, KÜLTÜR VE SANAT ÖDÜLÜ'NÜ ALDI
GAZETECİ İBRAHİM TIĞ, KÜLTÜR VE SANAT ÖDÜLÜ'NÜ ALDI