Advert
Advert
Advert

BAZI İLLER ADETE UÇTU, ZONGULDAK YERİNDE SAYDI

Cumhuriyet Halk Partisi Zonguldak Milletvekili Aday Adayı eski Devlet Bakanı Hasan Gemici CHP Zonguldak il başkanlığını ziyaret etti.

BAZI İLLER ADETE UÇTU, ZONGULDAK YERİNDE SAYDI
Bu içerik 503 kez okundu.
Advert

Cumhuriyet Halk Partisi Zonguldak Milletvekili Aday Adayı eski Devlet Bakanı Hasan Gemici CHP Zonguldak il başkanlığını ziyaret etti.

CHP İl Başkanlığı'nı ziyaret eden milletvekili aday adayı eski bakan Gemici, AK Parti iktidarı boyunca Zonguldak’ın sahipsiz kaldığını, Zonguldak için çalışacağını Ve sorunlarına çözüm bulacağını belirterek sözlerine şu şekilde devam etti;

“Hepinizin bildiği gibi 21 yıl önce akp 3 y vardı 1 yoksulluk 2 yolsuzluk 3 yasaklar. 20 sene sonra hangi noktalara geldiğine bakacak olursak Akp ile en doğru değerlendirmeleri yaparız. Ülkemizde yaşam şartları hiç bir zaman bu kadar ağırlaşmamıştı. Geçtiğimiz hafta marketten bir alışveriş yapmıştım, patlıcan kapya biber almışmıştım. Bir kapya biber bir patlıcan aldığınızda 20 tl para ödüyorsunuz. İnsanlar ev kiralarını vermekte, bulundukları evlerde fatura ödemekte zorlanıyorlar. Benim bakan olduğum dönemlerde devlet desteği ile geçicen insan sayısı 2 milyondu. Şimdi bu günlerde 6 milyon oldu yoksulluk her geçen gün artıyor. Akp döneminde gırtlaklarına kadar yolsuzluğa batmış durumdalar. Adelet partili kadrolar siyasetçilerin yakınları çok ciddi bir zenginleşme yaşadılar. Recep Tayyip Erdoğanın Sloganlarını görüyorsunuz nereden nereye diye. Gerçekten baktığımızda da nereden nereye geldiğini görüyorsunuz.

Maalesef özellikle son 15 yıl içerisinde KPSS sınavlarında TUS sınavlarında çok büyük yolsuzluk insan kayırmalarını olduğunu görüyoruz. İş alma sıralarında çocuklarımızın gelecekleri alın terleri çalındı. 2000 yılında  Ecevit talimatıyla TTK’ya 4 bin işçi alımı yapıldı. Sonra düşündük biz bu insanları nasıl alacağız o zaman ki genel müdüre talimat vererek insanların fiziksel durumuna bakın kayırmayın, noterde kuraya girsinler kimin şansı varsa o girsin dedik. O dönemde 4.300 insan alındı ve bu insanlar içinde ne benim bir yakınım ne bir tanıdığım var.  O dönemde 4.300 işçi alındı aradan 20 sene geçtikten sonra her yıl emekli olan işçiler dışında küçük partilerden işçiler alındı. Türkiye de insanlar daha Özgür olacaktı daha demokratik bir ülkede yaşayacaktık. Ama şimdi adete insanlar nefes alamıyor çoğu insan sosyal medyada eleştiri yapmaya paylaşım yapmaya korkuyor. İnsanlar şiddetle bastırılıyor, pazarcık depreminin 1 gününde sosyal medya yavaşlatıldı belki bu yüzden yüzlerce insan öldü. İnsanlar adres paylaşıyordu o 1. Günde sosyal medyanın özgürlük ortamının yok edilmesinin böylede bir sonucunu yaşamış bulunmaktayız. Bir ülkede yasama yürütme ekleri birbirinden bağımsız ayrı ve birbirini denetleyecek. yasama büyük ölçüde önemsizleştirildi. Yasamanın temel görevi sizlerin bizlerin verdiği vergilerin nasıl dağıtılacağınınvergilenmesidir. Maalesef TBMM elinden bütçe denetleme mekanizmaları yok edildi. Çok sayıda milletvekili arkadaşlarımız var, son dönemde görev yapan arkadaşlarımıza kızıyorsunuz kızmayın bu sistem içerisinde onların yapacakları çok bir şey yok. Türkiye de yargı en güvenilmez kurumlar arasına girdi. Siyasete kim yakınsa yargıda o haklı çıkıyor. Tek adam sistemiyle birlikte Türkiyenin 2000 yıllık sistemi 20 yıl içerisinde genetiği ile oynandı. Pazarcık depremi oldu, pazarcık depremine ilk 3  gün devlet müdahale edemedi. Ben hangi kurumlar ne yapar bildiğim için ben televizyon başında acı ile izledim. Eski arşivimden, googleden araştırarak sonunda meseleyi çözdüm. Türkiyede afetle ilgili çıkartan bir yasa var, bu yasa illerdeki valiliklere görev veriyor. O eski yasalara göre komutan valiye sormadan emir almadan girmesi gerekiyor. Sarah hastanelerini makine tesisatını hazır bulundurmak birliklerininde eğitimini tutmak zorunda. Valilik ile emire girmeden yapmak zorunda, ama bakıyoruz valiler emir vermiyor. Baktık ki 2012 yılında afet müdele planı yapılmış ve askerin görevi yok öyle bir hazırlıkları yok. Hulusi akar bey biz 3.500 askerle ordayız dedi. Bir binaya 3 asker düşüyordu. İşte bu kurumla arasındaki çatışmadır, orada ölen 50 bin insanın yarısı bu ihmaller yüzünden soğuktan donarak kan kaybından ölmüştür. Akp sorarsanız biz yaratandan öütürü yaratılanı severiz yaradandan ötürü, yaratılanı işlerine gelirse seviyorlar. İşte bu dilin değişmesi lazım türkiyenin barışa ihtiyacı var. Türkiyenin 14 mayıs seçimlerinde bu gidişe son demesi lazım.

Ben Zonguldak halkına seslenmek istiyorum. Zonguldakın her noktasında hizmeti olan biriyim. Her köye ilçesine elim değmiş birisiyim. Çocuğuna hastasına eğitimine dokundum. Bem şimdi aynı şekilde Zonguldak için tekrar hizmet etmek için bir dönem daha yetki istiyorum. Zonguldakın sorunlarına çözüm için çalışacağımdan kimsenin şüphesi olmasın. Zonguldak bu 20 sene içerisinde çok sahipsiz kaldı. Bazı iller adete uçtu ama Zonguldak yerinde saydı.”

 

 

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
2023 CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİM SONUÇLARI
2023 CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİM SONUÇLARI
ÇEKİMLERİ ZONGULDAK'TA YAPILDI
ÇEKİMLERİ ZONGULDAK'TA YAPILDI