Advert
Advert
Advert

GMİS 5 BİN İŞÇİ İSTİYOR

Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Yönetim Kurulu, TTK’ya alınacak işçi sayısının yükseltilmesi, TTK ve MTA toplu iş sözleşmeleri için Ankara’da yoğun bir çalışma yürütüyor.

GMİS 5 BİN İŞÇİ İSTİYOR
Bu içerik 505 kez okundu.
Advert

Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Yönetim Kurulu, TTK’ya alınacak işçi sayısının yükseltilmesi, TTK ve MTA toplu iş sözleşmeleri için Ankara’da yoğun bir çalışma yürütüyor.

  GMİS Genel Başkanı Hakan Yeşil ile Genel Başkan Yardımcısı İsa Mutlu, TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay’ı ziyaret etti. Ziyarette çalışma konuları hakkında bilgi alışverişinde bulunuldu. Atalay, katkı ve destek sağlayacağını söyledi.

 Yeşil ve Mutlu, Atalay’ı ziyaretin ardından Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Prof. Dr. Vedat Bilgin ile görüştü ve taleplerini detaylı olarak anlattı.

  Ziyarette Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan Türkiye Taşkömürü Kurumu’na (TTK) bin işçi alımı sayısının yükseltilmesi ve devam etmekte olan TTK ve MTA Toplu İş Sözleşmeleri ile ilgili konularda görüş alışverişinde bulunuldu.

Ziyaretle ilgili bilgi veren GMİS Genel Başkanı Hakan Yeşil, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, dün Türkiye Taşkömürü Kurumu’na bin işçi alınacağını açıkladı. Sayın Cumhurbaşkanımıza, maden işçilerinin deprem bölgesindeki canla-başla çalışmalarıyla milletimizin gönlünü kazandığı şeklindeki ifadeleri ile TTK’ya işçi alımı kararı nedeniyle teşekkür ediyoruz.

 Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Sayın Vedat Bilgin ile TTK’ya alınması planlanan yeni işçi sayısının artırılması konusunda bir görüşme yaptık. TTK’ya alınacak işçi sayısının artırılması talebimizi kendilerine ilettik.

  Emeklilikler nedeniyle TTK’da her geçen gün işçi açıklarının büyüdüğünü, gerek TTK’nın üretimini artırması gerekse işçi sağlığı ve güvenliğiyle ilgili risklerin ortadan kaldırılabilmesi için daha çok yeni işçiye ihtiyaç duyulduğunu, alınacak işçi sayısının artırılmasının isabetli olacağını Sayın Bakana anlattık. Sayın Cumhurbaşkanımızın, bu talebimize sıcak bakacağına inanıyoruz. Alınacak işçi sayısının artırılması için çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.

 ARSLANBOĞA VE YİĞİT, MİLLETVEKİLLERİNİ ZİYARET ETTİ

 Yeşil ve Mutlu’nun Bakan Bilgin ile görüştüğü saatlerde GMİS Genel Sekreteri Yener Arslanboğa ile Genel Mali Sekreter Yalçın Yiğit ise TBMM’de Zonguldak Milletvekilleri Hamdi Uçar ve Ahmet Çolakoğlu’nu ziyaret ettiler.

 Ziyaretlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın partisinin grup toplantısında açıkladığı TTK’ya bin işçi alımı üzerinde görüş alışverişinde bulunuldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’a maden işçileriyle ilgili sözleri ve TTK’ya işçi alım kararı nedeniyle teşekkür eden Arslanboğa ve Yiğit, TTK’nın üretimini artırabilmesi ve işçi sağlığı ve iş güvenliği risklerinin ortadan kaldırılabilmesi için kurumun daha çok yeni işçiye ihtiyacı olduğunu belirttiler. TTK’da emekliliklerin sürdüğü ve işçi açıklarının artmaya devam ettiği bir dönemde TTK’ya alınacak işçi sayısının arttırılması konusunda milletvekillerinin de katkı sağlayacaklarına inandıklarını ifade ettiler.

 Görüşmeleri süren TTK ve MTA Toplu İş Sözleşmeleri ile ilgili milletvekillerine bilgi veren GMİS Genel Sekreteri Yener Arslanboğa ve Genel Mali Sekreter Yalçın Yiğit, TTK ve MTA çalışanlarını memnun edecek bir toplu iş sözleşmesi imzalamayı hedeflediklerini ifade ettiler ve milletvekillerinden çalışmalara katkı vermelerini istediler.

 AK Parti Zonguldak Milletvekilleri Hamdi Uçar ve Ahmet Çolakoğlu da GMİS’in çalışmalarına katkı sağlayacaklarını ifade ettiler.

 

 

 

 

 

 

 

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
2. TUR İÇİN GECE MASAİSİ DEVAM EDİYOR
2. TUR İÇİN GECE MASAİSİ DEVAM EDİYOR
GÜZELLİĞİN ADRESİ AÇILDI
GÜZELLİĞİN ADRESİ AÇILDI