Advert
Advert
Advert

3 BÖLÜM AKREDİTE OLDU

​BEÜ Ereğli Eğitim Fakültesinin 3 lisans programı, EPDAD-Öğretmenlik Eğitim Programları Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği tarafından akredite edildi.

3 BÖLÜM AKREDİTE OLDU
Bu içerik 406 kez okundu.
Advert

BEÜ Ereğli Eğitim Fakültesinin 3 lisans programı, EPDAD-Öğretmenlik Eğitim Programları Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği tarafından akredite edildi.

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Ereğli Eğitim Fakültesinin 2022-2023 Değerlendirme döneminde başarılı bulunan 3 lisans programı, EPDAD-Öğretmenlik Eğitim Programları Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği tarafından akredite edildi.

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi eğitimde kalite çıtasını yükseltmeye devam ediyor. Üniversitemiz Ereğli Eğitim Fakültesinin 2022-2023 Değerlendirme döneminde özdeğerlendirme raporlarına göre başarılı bulunan Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Lisans Programı, Sosyal Bilgiler Öğretmenliği Lisans Programı ve Türkçe Öğretmenliği Lisans Programı, EPDAD-Öğretmenlik Eğitim Programları Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği tarafından akredite edildi.

 ‘Diğer programların da akredite edilmesi için gereken destek sağlanacak’

Konuyla ilgili açıklama yapan BEÜ Rektörü Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer, kalite odaklı eğitim, öğretim, araştırma ve geliştirme ile topluma hizmet alanında faaliyet gösteren bir Üniversite olduğumuzu belirtti. Eğitim programlarının uluslararası belirlenmiş temel standartları karşılamış olması ve bunun bağımsız kuruluşlar tarafından tescillenmesinin önemli olduğuna dikkat çeken Rektörümüz Özölçer, “Üniversitemizin diğer fakültelerinde olduğu gibi Ereğli Eğitim Fakültemizin bazı programları daha önce de akredite edilmiş olup, öğretmen yetiştiren fakültemizin programlarının bu akreditasyon başarısını sürdürmeleri ve yeni programlarını da akredite etmeleri bizler için oldukça önemlidir. İlköğretim Matematik Öğretmenliği ve Fen Bilgisi Öğretmenliği Lisans programlarının da akreditasyonu için 2023-2024 değerlendirme döneminde başvuruda bulunulmuş olup önümüzdeki yıllarda Fakültedeki diğer programların da akredite edilmesi adına gereken destek sağlanacaktır. Bu zorlu süreçte emeği geçen Ereğli Eğitim Fakültesi Dekanı, Dekan Yardımcıları, Bölüm Başkanları, Anabilim Dalı başkanları ile akademik, idari personelimiz ve tüm öğrencilerimizi yürekten tebrik ediyorum”dedi.

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
2023 CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİM SONUÇLARI
2023 CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİM SONUÇLARI
ÇEKİMLERİ ZONGULDAK'TA YAPILDI
ÇEKİMLERİ ZONGULDAK'TA YAPILDI