Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert

ENCÜMEN ÜYELERİ SEÇİLDİ

Devrek'te, Köylere Hizmet Götürme Birliği encümen seçimleri yapıldı.

ENCÜMEN ÜYELERİ SEÇİLDİ
Bu içerik 886 kez okundu.
Advert

-Sercan KAPUSUZ-

 Devrek'te, Köylere Hizmet Götürme Birliği encümen seçimleri yapıldı.

  Devrek Atatürk Kültür Merkezinde yapılan Köylere Hizmet Götürme Birliği Meclisinin 2023 yılı olağan toplantısı Kaymakam Ümit Altay Başkanlığında yapıldı.

   Toplantı gündeminde birliğin tahsisli durumda bulunan Atatürk Kültür Merkezi (AKM)' toplantı salonunun kullanımına ilişkin fiyat tarifelerinin belirlenerek karara bağlanması, 2022 yılı faaliyet raporunun görüşülmesi ve onaylanması, 2022 yılı Birlik idari kesin hesabının görüşülmesi ve onaylanması, Birlik Encümen Başkanı ve Encümen üyelerine huzur hakkı ödenmesi ve onaylanması, 2023–2024 yılı dönemi Birlik Encümen üyelerinin seçimi vardı.

   Devrek'te Köylere Hizmet Götürme Birliği’nde 2023 yılında görev yapacak İl Genel Meclis Üyeleri ve muhtarlar arasından encümen üyelerinin seçimi yapıldı.

  Devrek Atatürk Kültür Merkezi'ndeki seçim, Devrek Kaymakamı Ümit Altay başkanlığında İl Genel Meclisi üyeleri ve köy muhtarların katılımı ile gerçekleştirildi. Devrek Atatürk Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen toplantıda saygı duruşu, İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Kaymakam ve Birlik Başkanı Ümit Altay yaptığı açılış konuşmasında,

"2023 yılı için 20 milyonun üzerinde bir bütçe geldi. Bundan yüzde 10 oranında merkez giderleri için bir pay ayrılacak. Hızlı bir şekilde ihalelerimiz yapılıyor. Yarım kalan projelerimizi tamamlamak için çalışıyoruz. Özellikle alsfalt konusu bizim için önemli. Bölgemizde güneşli gün sayısı az bu şartlarda atılan çok sağlıklı olmuyor. Yol ağımız geniş olduğun için projeli iş yapamıyoruz. Elimizdeki parayla nerede aciliyet varsa orayı yapmaya çalışacağız. İhtiyaca göre gerekli çalışmalarımız yapacağız"dedi.

   Toplantı gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından Atatürk Kültür Merkezi (AKM)' toplantı salonunun kullanımına ilişkin fiyat tarifesi Resmi kurumlar  Ücretsizdir, Kamu yararına çalışan dernek ve diğerleri: 800,00 TL (1 program ), Kitap fuarları ve imza günleri: 1.000,00 TL (1 program), Çocuklara ve yetişkinlere yönelik tiyatrolar: 1 Seans: 1.000,00- 2 Seans 1.500,00- 3 Seans 2.000,00

 Kamu İktisadi Teşebbüsleri (PTT), Türk Telekom A.Ş., Başkent Elektrik Dağıtım A.Ş (Başkent EDAŞ), Akmercan Batıkar Doğalgaz vs.: 1.250,00 TL (1 program), Ticaret ve Sanayi Odası, Esnaf ve Sanatkârlar Odası, Şoförler ve Otomobilciler Odası, Ziraat Odası, Tarım Kredi Kooperatifi, Orman Kooperatifleri Birliği vs:1.100,00 TL (1 program), Banka şubeleri :  1.250,00 TL (1 program) olarak oy birliği ile kabul edilerek onaylandı.

 Gündemin diğer maddeleri olan 2022 yılı faaliyet raporunun, 2022 yılı Birlik idari kesin hesabının görüşülmesi ve onaylanmasının  ardından encümende bir yıl boyunca görev yapacak Köylere Hizmet Götürme Birliği Encümenleri seçildi.

  Gizli oy açık sayım esasına göre yapılan seçimde 85 oy kullanıldı.  İl Genel Meclis Üyelerinden İsmet Bostancı 55 oy ve İsa Bükrü 64 oy, köy muhtarlarından ise Pınarönü Köyü Muhtarı Asım Başoğlu 57 oy ve Müstakimler Köyü Muhtarı Metehan Öksüz 46 oy alarak Köylere Hizmet Götürme Birliği'ne Encümen Üyesi olarak seçildi.

   Kaymakam Altay birliğe seçilen üyeleri tebrik etti.

 

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ŞAİR VE YAZARLARA PLAKET VE TEŞEKKÜR BELGESİ VERİLDİ
ŞAİR VE YAZARLARA PLAKET VE TEŞEKKÜR BELGESİ VERİLDİ
DEVREK BELEDİYESİ 15 DÜKKANI KİRAYA VERECEK
DEVREK BELEDİYESİ 15 DÜKKANI KİRAYA VERECEK