Advert
Advert
Advert

ŞEHİR DERGİSİNİN 160. SAYISI ÇIKTI

Şehir kültür, Edebiyat ve Sanat dergisinin 160.sayısı, 24 Mart 2023 tarihinde yaşamını yitiren şair Kirkor Yeteroğlu dosya konusuyla çıktı.

ŞEHİR DERGİSİNİN 160. SAYISI ÇIKTI
Bu içerik 280 kez okundu.
Advert

   Şehir kültür, Edebiyat ve Sanat dergisinin 160.sayısı, 24 Mart 2023 tarihinde yaşamını yitiren şair Kirkor Yeteroğlu dosya konusuyla çıktı. Dosyada, Zeynep Balcı, Ahmet Özer, Fırat Mehmet Eroğlu, Vedat Nazan, Seval Arslan, Ali Mustafa Topuz ve Kadir İncesu’nun Yeteroğlu’nun ardından yazdığı yazılar yer alıyor.

    Yeni sayıya şiir, öykü ve yazılarıyla, Barış Erdoğan, Can Ceylan, Hüseyin Alemdar, Bülent Güldal, Ayşe Meltem, İlknur Ulaş Akın, Gülderen Canyurt, Aslıhan Tüylüoğlu, Ersin Engin, Engin Berk, Hayri Sarı, Battal Keskin, Fahrettin Koyuncu, İsmail Afacan, Erdinç Gültekin, F. Kadri Gül, Ferda Balkaya Çetin, Aysel Karaatlı, Mücahit Aygören, Abdurrahman Kaya, Mehmet Özçataloğlu, Nihat Ahlat, Ali Varol, G. Doğruyol İncesu, Hamit Oral, İ. Güney Yılmaz, Efe Özçataloğlu, Muharrem Akman katkı koyuyor.

    Bu sayıda ayrıca, Azerbaycanlı yazar Nemet Metin, şair Emin Piri ve Özbekistanlı şair Jahongir Nomozov eserlerinin çevirilerine yer veriliyor.

     Dergide, İbrahim Tığ’ın, Ferhad Gülsün ile ilk romanı “Kardan Ölü” üzerine yaptığı söyleşinin yanısıra Emine Çatkın’ın çizimlerini de bulabilirsiniz.

     Bilindiği gibi, Devrekli şair Rüştü Onur’un 12.09.1940 tarihinde dostu Necati Cumalı’ya yazdığı mektubunda;

     “Ey benim mektuplarıyle huzur bulduğum ve avunduğum kardeşim. Şehir’de buluşacağız. Her ne pahasına olursa olsun Şehir çıkacak… Şehir, okuyucu kitlesinin karşısına yeni bir atmosferle çıkacak.” diyordu. İşte Şehir dergisi Türk edebiyatına katkı koymayı bir taşra kasabasından 19 yıldır İbrahim Tığ yönetiminde sürdürüyor.

 

 

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
2. TUR İÇİN GECE MASAİSİ DEVAM EDİYOR
2. TUR İÇİN GECE MASAİSİ DEVAM EDİYOR
GÜZELLİĞİN ADRESİ AÇILDI
GÜZELLİĞİN ADRESİ AÇILDI